GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: zasypanie stawu i postawienie domu
Autor: endru (---.nat.student.pw.edu.pl)
Data: 16 paź 2006 - 02:03:19

Witam
Z góry zaznaczam że nie jestem budowlańcem ale skoro ma to być porada, to pozwolę sobie wyrazic swój pogląd na tą sprawe.
Sądze, że samo zasypanie tego stawu i uleżenie sie ziemi wcale nie rozwiąże sprawy. Nie wiem w jakim stanie jest ten staw teraz ale pierwsze co przychodzi mi do głowy to sprawdzenie jaka jest grubość warstwy zaschniętego mułu. Samo to, że jest on zaschnięty wcale nie rozwiązuje sprawy ponieważ jest to warstwa która nie ma właściwości nośnych. Nawet jeśli przykryje sie go grubą warstwa ziemi wcale nie zmieni to faktu że podłoże nie bedzie stabilne.
Jeśli postawi Pan ten dom w ten sposób ze jego fragment bedzie stał w miejscu obecnego stawu, bedzie taka sytuacja że ta część może zacząść osiadać. I jeśli budynek zacznie osiadac tylko jedną częścią a druga bedzie stabilna to bedzie mógł Pan sie jedynie zastanawiać nad wzmocnieniem fundamentów. Dodam, że wystarczy że jak to przemieszczenie bedzie wynosić ok 3 cm to bedzie to juz widoczne w postaci pęknięć konstrukcji scian (w ich górnych częściach).
O wiele lepszą sytuacja było by gdyby CAŁY dom byl posadowiony na miejscu tego stawu. Wtedy osiadanie każdej ze ścian będzie takie samo i tym samym konstrukcja bedzie bezpieczniejsza.
Zastanowił bym sie na Pana miejscu również czy przed zasypaniem tego stawu w pierwszej kolejności go nie oczyścić z mułu:O
Innym sposobem mogłoby być zastosowanie pali, skuteczne ale niestety drogie rozwiązanie.
Myśle jednak że warto w tej sprawie zaciągnąć porady kogoś bardziej kompetentnego.
Ale sie rozpisalem, nie zauważyłem nawet która godzinasmiling smiley
Pozdrawiam



---------------------
Pozdrawiam
endru



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  zasypanie stawu i postawienie domu 3191 wolfski 2006-10-15 19:14
  Re: zasypanie stawu i postawienie domu 1028 endru 2006-10-16 02:03
  Re: zasypanie stawu i postawienie domu 1260 Pty$ 2006-10-16 19:07


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.