GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
problem z rozgraniczeniem, protokołem i sąsiadem pomocy!
Autor: sylwinkas (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 04 paź 2012 - 11:20:56

Witam
Piszę tutaj z taką sprawą.
Ja i mój mąż chcielibyśmy postawić ogrodzenie między nasza działką, a działką sąsiada sprawa jest taka że sąsiad się na to nie zgadza.
W 2008 roku została przeprowadzona w sądzie sprawa na mocy której sąd wydał postanowienie o przebiegu granic, został wyznaczony geodeta sądowy który swoją opinię stwierdził na podstawie mapek, znaków wcześniejszych starych płotów i ściany budynku. Choć prawdziwa granica powinna być na nasza korzyść jeszcze 1,5 metra dalej w stronę sąsiada, ale nie chcieliśmy się już żreć o te kawałki bo ta granica ewidencyjna była by już bardzo sporna, zgodziliśmy się więc na tę żeby szła tak jak stwierdził ten geodeta.Tak więc sąd wydał postanowienie o przebiegu granic, a sąsiadka dalej nie zgadza się z jej przebiegiem. w 2010 roku Został wyznaczony inny geodeta, nowy który był obcy dla tej sprawy, oczywiście rozgraniczenie które przeprowadził było identyczne z opinią i rozgraniczeniem tamtego. Tak więc wszytsko było o.k. Zostały wkopane słupki graniczne, w obecnosci tego właśnie geodety, komornika oraz 6 policjantów, kórzy musieli tych czynności pilnować.Sąsiadka dalej nie zgadza się z przebiegiem tej granicy, i nie podpisała protokołu z tego włąśnie rozgraniczenia. Protokół został spiany jako sporny. My oczywiście go podpisaliśmy, sasiadka zaskarżyła czynności geodety i komornika do sądu. co Sąd odrzucił teraz 2 lata później. W między czasie zanim ten ostatni geodeta wkopał słupki czyli pomiedzy sprawą sądową a czynnościami sasiadka postawiła na naszej części placu jeszcze 1 metr dalej od ów granicy gdzie sa te słupki swoją siatkę takie ogrodzenie zrobione ze starych zardzewiałych grzejników i tej włąsnie siatki. Twierdzi że ta ziemia jest jej i nie odda nie mamy prawa tam wchodzić i robić żadnego ogrodzenia.
Geodeta powiedział że wkrótce bedzie można stawiać ogrodzenie. A tu minęły już kolejne dwa lata kończy się rok 2012 a my dalej ogrodzenia nie mamy ta siatka sąsiadki dalej stoi na naszym. Chcemy dokończyć tę sprawę z rozgraniczenie. Jak mamy to zrobić? Czy potrzebujemy ten protokół z tego rozgraniczenia? Czy potzrebujemy jakiś wyrok, lub kolejne postanowienie sądu? Czy wogóle czegoś się takiego doczekamy? Czy musimy wnieść kolejną sprawe o dokończenie tych czynności? Bo już sama nie wiem.
Teraz wnieśliśmy sprawę o usunięcie tej siatki, którą postawiła sobie sąsiadka, ponieważ zrobiła to bezprawnie i dla nas jest to samowola budowlana, czekamy. Zobaczymy jak zakończy się ta sprawa.
Ale jeżeli jest tu jakiś dobry geodeta, lub sędzia czy też adwokat to prosze o odpowiedź i pomoc, bo nie wiemy juz co dalej z tym robić.
Walki w sądzie trwają już ponad 10 lat. Jesteśmy już wykończeni bo chyba nigdy nie doczekamy sie swojego domu tam nawet nie ma jak mieszkać teraz.
A dla mnie stwierdzenie "Dura lex, sed lex" staje się teraz kpiną bo na moje oko prawo w Polsce jest nie twarde, ale miękkie o konsystencji za przeproszeniem sraczki.Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  problem z rozgraniczeniem, protokołem i sąsiadem pomocy! 1668 sylwinkas 2012-10-04 11:20
  Re: problem z rozgraniczeniem, protokołem i sąsiadem pomocy! 734 radi 2012-10-04 13:14
  Re: problem z rozgraniczeniem, protokołem i sąsiadem pomocy! 312 slawwoj 2017-08-18 19:56
  Re: problem z rozgraniczeniem, protokołem i sąsiadem pomocy! 390 jeometrosek 2017-08-18 20:25


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.