GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Pytanie o drogę dojazdu
Autor: zajac4 (---.narwik.waw.pl)
Data: 12 mar 2007 - 14:33:03

Witam,

Wpierw może się przedstawię ponieważ to mój pierwszy post na tym szacownym forum. Nie jestem związany z "waszą" branżą zawodową, dlatego też proszę mi wybaczyc jeśli niekiedy będę używał mało profesjonalnych określeń. Mam rodzinny problem z ziemią, i szukam odpowiedzi na kilka dręczących mnie pytań:

Całą sytuację poglądowo rozrysowałem tutaj, i dalej będę odnosił się do
użytych na rysunku skrótów:
[www.zajac4.xnet.com.pl]

Rodzina chce podzielic ziemie na 4 działki budowlane A1 ,A2 ,A3 ,A4
Działka która ma należec do mnie to działka oznaczona jako A1
działki B1,B2 należą do sąsiadki. działka C1 to działka "nowego
właściciela który odkupił częśc gruntu od sasiadki B.

W czym problem ?. Otóż geodeta twierdzi ze nie można odpisac działek z serii A poniewaz nie ma do nich dojazdu do drogi gminnej, i bez zgody sasiadki B nie ruszymy dalej, a sasiadka B oczekuje od nas słonej "daniny" za udział w ziemi. Niby proste ? ale czy aby napewno.

Pytanie 1: Czy przepisy regulują (jeśli tak to jakie) że droga dojazdowa do działki musi byc o danej minimalnej szerokosci (podobno min. to 8m?). Jeśli tak jest to na jakiej podstawie została odpisana działka C1 skoro jej udział w drodze D1 to tylko 5m na wysokości działki A1 ?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Pytanie o drogę dojazdu 2212 zajac4 2007-03-12 14:33
  Re: Pytanie o drogę dojazdu 961 lop 2007-03-12 16:55
  Re: Pytanie o drogę dojazdu 914 tede3 2007-03-13 08:30
  Re: Pytanie o drogę dojazdu 736 geogie 2007-03-13 21:51
  Re: Pytanie o drogę dojazdu 978 zajac4 2007-03-16 22:26


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.