GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
droga konieczna
Autor: 262 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2007 - 20:57:25

jestem bez pojęcia o geodezji- potrzebuję drogę konieczną do dwóch odrębnych działek(dwie różne drogi) 1)Jedna działka ma status rolnej i dotychczasowy grzecznościowy dostęp przestał nim być. Czy mogę oczekiwać pozytywnego wyroku sądowego, jako że właściel przez którego działkę(też rolną) miałaby prowadzić droga konieczna argumentuje, że się nie zgodzi, bo ble, ble, ble moja działka jest tylko rolna. To co mam tam fruwać? Chcę przed sądem zaproponować zmianę konfiguracji działek-mojej i sąsiada (jest to bardzo łatwe do zrobienia, bo są foremne i mają identyczne położenie i status.Podejrzewam, że się nie zgodzi- złośliwie moim zdaniem.Byłby to korzystne dla niego też, bo miałabym dostąp po swoim terenie, a on byłby wolny od moich roszczeń.
2)druga droga konieczna ma prowadzić do działki w terenach budowlanych i geodeta sądowy namalował (jestem absolutnie pewna, że bez uzasadnienia, a tylko z niechlujstwa, niedbałości czy jak to nazwać drogę do Warszawy przez Nowy Jork.Wyraziłam w tej sprawie protest pisemny,ale sąd upiera się przy opinii geodety "strona nie może zwalczać opinii biegłego"i " aby nie powiększać kosztów oględzin". Oczywiście z moimi kosztami ustalenia licznych i w tym wypadku niepotrzebych właścicieli sąd się nie liczy i jak się domyślam geodeta też mi ich nie zwróci. To po co jest przedstawiana stronie opinia geodety i możliwość wniesienia zastrzeżeń? Czy to taka pusta formułka.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  droga konieczna 3218 262 2007-04-10 20:57
  Re: droga konieczna 1177 md 2007-04-10 22:24


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.