GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku.
Autor: Rych-Tak (---.dynamic.chello.pl)
Data: 20 sie 2013 - 20:26:16

Sprawa jest skomplikowana, bo o ile wiemy JAK POMIERZYĆ, to nie zawsze wiemy CO NALEŻY MIERZYĆ i w jaki sposób obliczać powierzchnię użytkową.

Dawno już tego nie robiłem, powiedzmy ponad 10 lat (w swoim życiu nigdy bardziej nieopłacalnej roboty nie robiłem, to nie jest robota dla geodety, chociaż w teorii jest to robota dla geodety, ale w praktyce NIE NALEŻY TEGO ROBIĆ, przynajmniej dla starych budynków).

Tak czy owak, ja podpisywałem część pomiarową (czyli wszelkie opracowania graficzne), a architekci (dwie osoby) podpisywali całość dokumentacji, "klepiąc" mój pomiar pod względem budowlanym.

U mnie jednym z problemów były płyty gipsowo-kartonowe (aranżacja wnętrz obcych firm, które wynajmowały lokale od właściciela, min. w banku, sklepach i usługach), i było trudno znaleźć sposób jak się dostać do ściany trwałej (np. przez gniazdka elektryczne, wentylację, itd., itp.).
Nie było żadnej dokumentacji budowlanej (być może właściciel nie chciał jej udostępnić, ale wątpię w to), a też były problemy z określeniem, czy ściana stoi nad ścianą na poszczególnych kondygnacjach (geodezja inżynieryjna się kłaniała). spinning smiley sticking its tongue out



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 2054 Gausson 2013-08-14 21:12
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 941 jm 2013-08-14 21:37
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 815 equino 2013-08-16 20:58
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 833 nil20 2013-08-17 16:47
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 740 equino 2013-08-17 17:59
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 787 nil20 2013-08-17 18:30
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 594 adiplo 2013-08-20 18:22
  Re: Inwentaryzacja wewnętrzna budynku. 869 Rych-Tak 2013-08-20 20:26


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.