GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Sposób ustalenia granic
Autor: bartek35 (---.cdma.centertel.pl)
Data: 05 gru 2013 - 22:05:31

Witam

Mam do podziałka 4 działki jednego właściciela o łącznej powierzchni 5ha na zarysach z fotomapy.
Działki są wąskie a długie ok 2km. Szkic w załączniku.
Należy ustalić granice przed podziałem.
Od strony południowej mam drogę - został dokonany podziału pod poszerzenie tej drogi - w trakcie wydawania decyzji.
Od strony północnej jest rów szer. 4m należący do działek graniczących od strony północnej z moimi działkami.
Od strony zachodniej i wschodniej mam podziały ale dopiero 7 działek na wschód i 6 na zachód od moich. Dodatkowo gdzieś w ok 3/4 długości od południa w moje 3 działki wcina się w poprzek droga gminna szer. 3m, kończąca się na 3 mojej działce (dochodzi do wschodniej granicy działki 4).
Dokonałem pomiaru użytkowania działek z wschodu na zachód co 200m pomiędzy zatwierdzonymi podziałami oraz pomiar przebiegu rowu od strony północnej.
Z zarysu mam szerokości działek co pewną długość (można ją określić z dokł. ok.5-10m), linie pomiarowe nie są pod kątem prostym do granic ale pod dowolnymi . Oczywiście mam jeszcze powierzchnie działek z operatu fotomapy oraz ich szerokości z dzienników obliczeń powierzchni w pewnych odstępach gdzie szerokości się zmieniały, są z dokładnością cm.


Po moim pomiarze użytkowania powierzchnie działek moich i sąsiednich różnią się od operatu o 5-15a. mierzyłem środki miedz szer. ok 0.2-0.3m, niektóre były widoczne tylko na pewnych odcinkach.
Patrząc na cały kompleks ograniczony podziałami i rowem powierzchnia gra do ok 2a.
W całym kompleks niektóre sąsiednie działki są jednego właściciela, w tymi 4 moje.
Dla moich 4 działek granice (wewnętrzne) są całkowicie zatarta -jeden właściciel, dodatkowo droga gminnej, o której wspominałem, która kończy się na mojej 3 działce - również brak żadnych śladów w terenie - w sąsiedztwie skąd dochodzi raz szersza a raz węższa.

Mam świadomość tego, że niewielkie zmiany szerokości działek długich na 2km mają duży wpływ na ich powierzchnie.

Co w tej sytuacji zrobić???
Wyjść na powierzchnie zbliżone do ewid. i pokazać ludziom gdzie powinna być granica a tym samym przesuwając środki miedz o 0.2-0.3m? Granica nie zostanie wskazana przez właścicieli.
Czy rozliczyć na nowo powierzchnie moich działek i pomniejszyć/ powiększyć powierzchnie moich/sąsiednich działek? Granica zostanie przyjęta na podstawie użytkowania..
Co zrobić z granicami wewnątrz mojej nieruchomości składającej się z 4 działek, a mam tylko 2 granice zewnętrzne, to samo tyczy się drogi gminnej której nie ma w terenie...???

Jaką szkołę preferujecie - wyjść na to z czego ludzie płacą podatki od 50lat i w wyniku użytkowania przez ten okres granice uległy zmianie czy dodać/odjąć troszkę ziemi przez niefortunną uprawę lub zachłanność właścicieli nieruchomości?

Pozdrawiam

Załączniki: podz.pdf (26.7KB)  


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Sposób ustalenia granic 1586 bartek35 2013-12-05 22:05
  Re: Sposób ustalenia granic 864 jm 2013-12-06 01:18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.