GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Zawiadomienia podział
Autor: pietk@ (---.himax.com.pl)
Data: 11 gru 2013 - 21:46:25

Witam !
A moje pytanie dotyczy:
1)Dlaczego właścicieli sąsiednich nieruchomości zawiadamiamy, korzystając z danych w EGiB (rejestr ewidencyjny). Wszystkim wiadome jest,że za właściwe dane (adresy zamieszkania) odpowiadają własciciele tych nieruchomości i jeżeli adres jest niewłaściwy trzykrotne powtórne i jest ok.
2)Czy nie mamy czasem obowiązku odszukać własciciela.
Wiem,że sasiedzi nie są stronami przy podziale ale ...
gdzie znajdę jakąś wykładnię w tym temacie

Prosze o komentarze także w innym temacie

Znalazłem w necie jeszcze takie pytanie:


"Moje pytanie dotyczy podziałów nieruchomości wykonywanych w trybie :
- Ustawy o gospodarce nieruchomościami,
- w oparciu o Kodeks Cywilny
Czy geodeta zawiadamiającego strony OSOBIŚCIE , nie przez pocztę, w związku z podziałem działki stosuje przepisy KPA rozdział 8 - Doręczenie?
Moje pytanie dotyczy konkretnie :
Art. 43.
W przypadku nieobecności adresata pismo doręcza się, za pokwitowaniem, dorosłemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, jeżeli osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi. O doręczeniu pisma sąsiadowi lub dozorcy zawiadamia się adresata, umieszczając zawiadomienie w oddawczej skrzynce pocztowej lub, gdy to nie jest możliwe, w drzwiach mieszkania.

I w związku z powyższym, czy geodeta jest "INNĄ UPOWAŻNIONĄ OSOBĄ?" i może stosować te przepisy nie będąc Organem administracji publicznej w myśl :
Art. 39.
Organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez pocztę, przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione osoby lub organy.
A jeśli tak nie jest to proszę o wskazówkę podstawy prawnej takiego doręczenia."



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Zawiadomienia podział 2029 pietk@ 2013-12-11 21:46
  Re: Zawiadomienia podział 828 slawwoj 2013-12-12 20:41
  Re: Zawiadomienia podział 827 szczurnapal 2013-12-12 21:12
  Re: Zawiadomienia podział 805 slawwoj 2013-12-12 21:24
  Re: Zawiadomienia podział 699 stardust 2013-12-13 09:48
  Re: Zawiadomienia podział 703 Rych-Tak 2013-12-12 21:03


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.