GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
GPS Kolida- jak naprawić uszkodzoną śrubę w tyczce
Autor: Staszek (194.181.62.---)
Data: 02 mar 2014 - 10:07:37

Tuż po zakupie na skutek upadku tyczki na posadzkę odpadło mi jedno ramię śruby uchwytu rejestratora MM10. To samo zrobiło się koledze z mojej miejscowości, ale też jak czytam na tym forum takie uszkodzenie mają inni koledzy ( np. Eliotpi). Ostatnio wpadłem na pomysł jak skutecznie tą śrubę naprawić i chciałbym się tym podzielić:

W płaskim pojemniku np w wyższej zakrętce od słoika nad palnikiem kuchenki gazowej rozpuściłem parafinę ze świecy, gdy parafina lekko zastygła i była plastyczna obracając wokół własnej osi uszkodzoną śrubą starannie zrobiłem
formę o idealnym kształcie śruby ( zwykle po upadku tyczki pęka jedno ramię śruby a pozostałe są nienaruszone a więc tymi nienaruszonymi obracając da się zrobić formę o kształcie śruby). Parafinę z formą wystawiłem na zimno aby zastygła. Do zastygniętej formy włożyłem odtłuszczoną ( umytą w ciepłej wodzie z Ludwikiem) uszkodzoną śrubę. Wymieszałem trochę dwuskładnikowego kleju epoksydowego ( na blistrze mojego jest napis technicqll 7710- uniwersalny klej naprawczy epoksydowy i kupiłem go za 11 zł w markecie budowlanym). Klej przed mieszaniem zabarwiłem na czarno przy pomocy 4 kropli tuszu kreślarskiego. Tak przygotowanym klejem zalałem uszkodzoną śrubę włożoną do parafinowej formy łącznie z widocznym kanałem wokół obrzeża śruby. Po związaniu kleju ( po godzinie) wyjąłem śrubę z formy i przy pomocy noża i pilnika usunąłem niepotrzebne nadlewki. Po całkowitym związaniu kleju- po 24 godz naprawiona śruba ( z ramieniem z kleju epoksydowego) praktycznie nie różni się od oryginału - no może dorobione ramię śruby jest nieco bardziej błyszczące. Dodam tylko, że forma z parafiny po naprawie nadaje się do kolejnego użycia.



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2014-03-02 21:09 przez Staszek.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  GPS Kolida- jak naprawić uszkodzoną śrubę w tyczce 1552 Staszek 2014-03-02 10:07
  Re: GPS Kolida- jak naprawić uszkodzoną śrubę w tyczce 663 Staszek 2014-03-02 21:12


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.