GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS
Autor: Palcio (---.nstream.pl)
Data: 07 kwi 2014 - 22:43:48

Co robicie jeśli macie przekroczone odchyłki na osnowie w czasie pomiaru GPS - par.12.pkt2. rozporządzenia w sprawie standardów.
Mój problem polega na tym, że w czasie pomiaru zmierzyłem 4 punkty osnowy, na 3 (IV klasa) z nich miałem przekroczone odchyłki poziome - rzędu 14-16 cm. Punkty te nie posiadały wysokości. Czwarty punkt (II klasa) odchyłki x,y miał w granicach 5 cm ale odchyłka wysokościowa wyniosła około 15 cm.
W czasie pomiaru zamierzyłem dna studzienek kanalizacyjnych - tutaj odchyłki wysokościowe wyniosły około 20 cm - wszystkie z tym samym znakiem.
Punkty kontrolne rozmieszczone liniowo. Pomiar GPS wykonany kilkakrotnie w ciągu tego samego dnia.
Można było by dorzucić jeszcze jakieś punkty rozmieszczone tak aby można było zrobić kalibrację - tak jak w układzie 65, ale nie do końca jestem przekonany o poprawności tego rozwiązania - zresztą nie wiadomoc co na nich wyjdzie - czy odchyłki nie będą w normie.
Co z wysokościami?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 2674 Palcio 2014-04-07 22:43
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 1199 Zielo77 2014-04-07 23:21
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 1149 Palcio 2014-04-07 23:36
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 1051 bufetik 2014-04-08 08:12
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 936 irekle 2014-04-08 10:07
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 955 link2jack 2014-04-08 10:39
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 935 oakpil 2014-04-08 13:20
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 872 stardust 2014-04-08 16:14
  Re: Przekroczone dopuszczalne odchyłki przy pomiarze GPS 1119 saguaro 2014-04-08 18:35


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.