GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Podział działki
Autor: marcin50 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 maj 2007 - 08:38:40

Witam, nie jestem geodetą, ale mam prośbę z Waszej dziedziny o wyjaśnienie mi pewnych rzeczy, ponieważ mam podział działki i mam z tym problemy. Jest to podział sądowy, robi to biegły, działka nigdy nie miała ustalonych granic protokolarnie, nie miała nigdy graniczników. Była tylko w latach 50-tych ewidencja gruntów. Punkty podziału działki są jednocześnie punktami zewnętrznymi działki. Działka jest prostokątem długości ok. 300m.
Pytanie:
1. Czy prawidłowe jest robienie dwóch oddzielnych protokołów i szkiców tj. jeden dla "wyniesienia"- bo tak nazwał biegły- granic zewnętrznych działki tzn tylko narożnych pkt. przy długości ok 300m! I tylko te punkty z tych czterech pkt i te narożne okazywał sąsiadom. I robił prawdopodobnie drugi protokół tzw podziałowy - to samo na tych samych granicach zewnętrznych są jeszcze dodatkowe 3 punkty, których nie chciał pokazywać sąsiadom, a są to pkt jak wyżej piszę zewnętrzne.
2. Czyli, czy winny być dwa protokoły czy jeden? i jak powinien nazywać się protokół? Czy winien być protokół rozgraniczenia - ustalenia przebiegu granic wg. Rozporządzenia?
3. Czy miał rację biegły twierdząc, że jest to wznowienie granic, a nie tak jak ja twierdze, że nie jest to żadne wznowienie tylko ustalenie przebiegu granic.
4. Czy jak nie godzę się na położenie pkt to już jestem załatwiony i nie mam prawa nic wiedzieć co jest napisane w protokole? Nie powinien mi być odczytywany i czy nie mam prawa złożyć uwag do tego co właśnie mi się nie podoba?
Bardzo proszę odpowiedzieć na te pytania.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział działki 1892 marcin50 2007-05-31 08:38
  Re: Podział działki 1008 lop 2007-05-31 15:08
  Re: Podział działki 742 geokuba 2007-05-31 21:20
  Re: Podział działki 760 marcin50 2007-05-31 22:04
  Re: Podział działki 713 lop 2007-06-01 13:37
  Re: Podział działki 773 marcin50 2007-06-01 17:47
  Re: Podział działki 933 sstt1 2007-06-10 17:06


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.