GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Transmisja PSION /M-Geo -----> PC (C-Geo)
Autor: zooey (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2014 - 20:27:19

Witam
Bardzo proszę o pomoc w ustawieniu transmisji PSION>PC
W żaden sposób nie byłem jak dotąd w stanie spowodować aby cokolwiek przeszło z rejestratora do C-geo. W sytuacji kiedy mam włączony C-Geo wchodzę w okno transmisji i wciskam start transmisji po ustawieniu PSION'a w tryb transmisji nic nie jest przesyłane (brak jakichkolwiek wyników) a po zakończeniu mamy napis nie dokonano transmisji.
Na początku po włączeniu transmisji w PSIONie przelatywały dane i w tym momencie C-geo się zawieszał. Tzn coś niby idzie ale efekt zerowy, teraz włącza się zamiast tego czarne okno miga punkcik i nic się nie dzieje jak w polskim filmie. Może jest to kwestia ustawienia parametrów transmisji w C-geo i w psionie (prędkość, bity stopu etc) W C-Geo ustawiałem na domyślne i na (9600, 1 bit stopu, even i 7 bitów słowa) może trzeba inaczej ... W psionie nie widzę miejsca gdzie można byłoby ustawić te parametry (może nie znalazłem)
Bedę wdzięczny za pomoc bo to mi skutecznie uniemożliwia prace tongue sticking out smiley
a może przez jakiś inny program da się łatwo zgrać wyniki z PSIONA ?

z góry dziękuje i pozdrawiam
smiling smiley
Grzegorz /Warszawa



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Transmisja PSION /M-Geo -----> PC (C-Geo) 1575 zooey 2014-05-11 20:27
  Re: Transmisja PSION /M-Geo -----> PC (C-Geo) 582 trom 2014-05-11 22:22
  Re: Transmisja PSION /M-Geo -----> PC (C-Geo) 577 zooey 2014-05-12 01:58
  Re: Transmisja PSION /M-Geo -----> PC (C-Geo) 574 Rufus 2014-05-12 06:21
  Re: Transmisja PSION /M-Geo -----> PC (C-Geo) 982 zooey 2014-05-12 16:18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.