GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Kąty pionowe- podział horyzontalny
Autor: gpatryk (---.komputersat.pl)
Data: 22 cze 2014 - 16:50:30

Witam.
W najbliższych dniach będę miał egzamin zawodowy, technika. Przeglądałem zadania i widziałem, że w niektórych trzeba było pomierzyć kąty pionowe (nachylenia), zazwyczaj są zenitalne, ale lepiej dmuchać na zimne. Stąd moje pytanie. Jeżeli katy L(czyt. alfa) są dodatnie to rachunek jest prosty, natomiast jak oblicza się kąty L, kiedy są ujemne ? Są na to jakieś specjalne wzory ? Trzeba odjąc 400G ? oraz czy na te kąty pionowe są osobne dzienniki pomiarowe? W szkole tego nie mieliśmy, w książkach szukałem i interencie też i na ten temat nie ma nic, dlatego proszę Was o pomoc.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Kąty pionowe- podział horyzontalny 2267 gpatryk 2014-06-22 16:50
  Re: Kąty pionowe- podział horyzontalny 692 maxpor 2014-06-22 17:03
  Re: Kąty pionowe- podział horyzontalny 818 gpatryk 2014-06-22 17:38


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.