GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl
Autor: surveyor_B (---.17-4.cable.virginm.net)
Data: 29 lip 2014 - 18:51:21

Protest geodetów to na pewno dobry pomysł. Myślę, że przy dobrej reklamie pojawi się sporo osób.Osobiscie nie mogę się pojawić gdyż pracuje w UK.
Uważam , że z tempotą urzędniczą należy walczyć wielotorowo. Z mojego punktów widzenie, jedyną ,skuteczną instytucją, która szybko by się rozprawiła z ułomnym prawem geodezyjnym i tymi „expertami ‘’od tego prawa, to Trybunał w Strasburgu. ale zanim sprawa może tam trafić, należy wyczerpać prawną droge w Polsce.
Moj pomysł jest analogią do niedawnej sprawy rejestracji aut z UK w Pl. Gośc chciał zarejestrować anglika w urzędzie komunikacyjnym w Polsce. Z godnie z polskim prawem, urząd mu odmówił.Gośc podał urząd do sądu. Oczywiście sprawę przegrał we wszystkich instancjach, ale to otworzyło mu drogę do Trybunału w Strasburgu, gdzie oczywiście wygrał.
Geodeta w naszym kraju jest chyba jedynym zawodem, który z urzędu, jest pozbawiony praw autorskich do swojej pracy. Mało tego, jeszcze musi płaci aby łaskwie przyjęto jego mapę do zasobu.
Aby otworzyc drogę na Trybunału należało by stworzyć następującą sytuacje:
Inwestor A zleca wykonanie mapy pewnego rejonu geodecie B. Geodeta B po wykonaniu mapy oddaje ją do ośrodka. Inwestor C zleca wykonanie mapy tego samego rejonu geodecie D. Geodeta D nie wykonując żadnych dodatkowych pomiarów dostaje gotową mapę od urzędu. Oczywiście urząd pobiera opłaty zarówno od geodety B i D za udostępnienie materiałów, mimo że urzędnik nie wnióśł żadego wkłady w wykonanie mapy. Czyli zgodnie z prawem urząd czerpie korzyści z pracy wykonanej przez geodetów.
Kolejny krok to wezwanie do zapłaty wysłane przez geodete B do urzędu z tytułu praw autorskich mapy, którą wykonał a którą urząd sprzedaje innym podmiotom.Oczywiście urząd z godnie z prawem, ignoruje tego typu wezwanie. Związku z tym geodeta B kieruje sprawę do sądu. Jak wiadomu, geodeta B przegrywa w każdej instancji. Wyczerpanie drogi prawej w Pl otwiera drogę do Strasburga.
Jestem pewien na 100%, że sprawa jest wygrana w Trybunale.
Osobiście nie mogę być geodetą B, gdzyz nie mam uprawniem, ale byłbym wstanie wnieść wkład finansowy na poczet honorarium adwokata , jeśli by ktoś podłapał ten temat.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl 2926 surveyor_B 2014-07-29 18:51
  Re: Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl 946 starskee 2014-07-29 19:59
  Re: Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl 877 stardust 2014-07-29 20:15
  Re: Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl 911 starskee 2014-07-29 20:20
  Re: Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl 801 ilus 2014-07-30 00:14
  Re: Czy geodetów stać na protest? - mam tez inny pomysl 1001 troll 2014-07-30 00:20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.