GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Ku przestrodze!
Autor: carlos (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2014 - 15:05:27

Witam koleżanki i kolegów.
Dzisiaj przez całkowity przypadek dowiedziałem się od kolegi, że mamy zgłoszone pomiary powykonawcze budynku z przyłączami dotyczące tej samej działki. Okazało się, że klient szukał jak najtańszego i chyba zapomniało mu się (klientowi) powiedzieć mi, że rezygnuje z moich usług. Krzyżyk na drogę.
Jedynym pozytywem sytuacji jest fakt, że oprócz zapłaty (trochę ponad 30zł), oraz uzyskania "niezbędnych" materiałów nie zrobiłem nic. Kolega składa właśnie operat, bo wczoraj wszystko pomierzył. Dodam, że ja zgłosiłem pierwszy, ale ociągałem się trochę, bo musiałem wcześniejsze roboty skończyć, kumpel zaś miał akurat więcej wolnego czasu-życie.
Z drugiej strony nie wiem czy śmiać się czy płakać. Kiedyś zgłaszając pracę system w ośrodkach wywalał info, że ktoś już na danym terenie coś robi. Skończyło się. Normalnie odechciewa się robić cokolwiek.

Na marginesie dodam, iż w porozumieniu z kumplem (chce być wobec mnie porządku) nie da zleceniodawcy mapek póki klient mi nie zapłaci za choćby pobrane przeze mnie materiały. Chociaż w gruncie rzeczy tak sobie myślę, iż teraz zleceniodawca może sobie sam pójść do zasobu. Jak tylko będzie miał ID pracy (dawniej KERG) dowie się, że robota skończona. Wypisze wniosek o uwierzytelnienie map powykonawczych i płacąc powiedzmy 65zł (1 oryginał i 3 kopie) ma mnie i kumpla w dolnej części pleców

Na dzisiaj mam dość geodezji.
Z pozdrowieniami
carlos



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Ku przestrodze! 3021 carlos 2014-08-01 15:05
  Re: Ku przestrodze! 1264 starskee 2014-08-01 16:25
  Re: Ku przestrodze! 1077 Atol 2014-08-01 22:43
  Re: Ku przestrodze! 963 oskar wilde 2014-08-02 20:27
  Re: Ku przestrodze! 918 ilus 2014-08-02 20:45
  Re: Ku przestrodze! 1267 Harpagon 2014-08-02 21:15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.