Ula Z. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jm Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > A projektant bez najmniejszego problemu odbije
> > piłeczkę w stronę geodetów, toż na jego
> projekcie
> > wszystko jest spójne, słupy wrysowane po
> > południowej stronie drogi, podane współrzędne
> > zgodne z mdcp.
> > Z jakiego wię powodu słupy zostały wytyczone po
> > przeciwnej stronie drogi?
>
> Przedstawię, jako przykład, autentyczną sytuację..
> Ktoś zerwał linię gazową zrealizowaną w drodze. Na
> mapie zasadniczej linia gazowa przebiega po
> prywatnych działkach, jakieś trzy metry od
> krawędzi tej drogi...
>
> Na gruncie sytuacja jest taka, że wzdłuż tej drogi
> biegnie głęboki, na ok. 1m, rów, w którym płynie
> woda... Nad rowem znajduje się szereg mostków,
> wjazdów na prywatne działki z przepustami...Nie ma
> więc, i nie było, od założenia mapy zasadniczej,
> możliwości, aby ten rów uległ przesunięciu na
> gruncie... Rów ten jest uwidoczniony na mapie
> zasadniczej od czasów jej założenia... Parę lat
> temu, po jakimś pomiarze tego rowu, wniesiono na
> mapę drugi rów prawie równolegle do tego
> pierwszego rowu... Na mapie zasadniczej są więc
> teraz dwa rowy, a na gruncie tylko jeden...
>
> No i oczywiście, te dwa rowy znajdują się na mdcp,
> powstałych z przeskalowania mapy zasadniczej...
A między Bogiem a prawdą to czy to nie jest zmartwienie kierownika budowy ( bierze za to niemałe pieniądze) i inspektora nadzoru ( też bierze pieniądze za myślenie)
Ula Z.
Dajmy inny przykład. Mapa zrobiona dobrze a na mapie jest tylko jeden źle naniesiony rów. Ogrodzenia w pobliżu są ok krawężniki są ok ale między nimi sporo miejsca aby rów przesunąć o 2 metry. Kabel puszczony przy skarpie rowu. I co zmieniasz rysunek projektu? Czy problem zgłaszasz w/w osobą i niech one decydują.
Projektant może część rzeczy szybko zmienić poprawkami autorskimi - niech to zrobi.
Ja tam samowolnie nie zmieniam wytyczenia z projektu.
Zupełnie czym innym jest mapa cała przesunięta w układzie współrzędnych ( wtedy sklikane współrzędne nie mają sensu)
a czym inny jest mapa wewnętrznie niespójna.
Jako przykłąd zmieniła się długość kanalizy ( fundusze unijne) ryzyko cofnięcia dotacji. W wyniku zafałszowanie dokumentacji i zarzuty dla geodety.
Nie dajmy się zeszmacić, róbmy jak prawnicy za każdą duperelę kasować.
Trzeba coś poprawić dostarczymy dodatkowe dane ale za odpłatnością.
Bierzmy w końcu pieniądze róbmy TYLKO to za co nam płacą.
polecam tą stronę
Strona domowa PTG: Forum PTG:
Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-03-04 13:34 przez oskar wilde.