GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: geo info pytanie
Autor: zbyki (---.centertel.pl)
Data: 06 lis 2020 - 21:19:12

Dziwnie opisałeś problem. Export z Delty do dxf działa tak, że:

1. Eksportowana jest cała mapa, a obiekty niewidoczne w programie (wyłączona widoczność) trafiają na "zamrożone" warstwy DXF.
(np. aby wyłączyć konkretną treść tj. wszystkie rzędne terenu naturalne, należy wejść do Narzędzia>Widoczność obiektów>BDOT500>Punkty o określonej wysokości>GSPWPN i odznaczyć ich widoczność).

2. Jeżeli na mapie usunięto tylko opis rzędnej (tzn. jest obiekt rzędnej wraz z symbolem na mapie, ale nie jest wyświetlana jego wartość liczbowa) to Delta nie eksportuje takich opisów.
(aby przywrócić wcześniej usunięty opis/symbol należy wejść wejść w Redakcja mapy/Wyznacz opisy lub odpowiednio "Wyznacz symbole" i wskazać konkretne obiekty bądź wybrać wiele za pomocą obszaru)

3. Jeżeli w trakcie modyfikacji usuwasz jakiś obiekt np. rzędną terenu, to aby Delta jej nie eksportowała do pliku DXF najbezpieczniej i najefektywniej jest utworzyć i korzystać z odpowiedniego filtra dla obiektów. Aby go utworzyć należy uruchomić narzędzie do wyboru obiektów

--- Edycja>Przeglądanie, edycja i wykazy obiektów...>Filtr

--- na liście wybrać "Status", wpisać jako wartość "1-Aktywny" i kliknąć "Dodaj" i zatwierdzić "OK"

--- na koniec aby korzystać w przyszłości z tego filtru trzeba w pozycji Konfiguracja wpisać własną nawę np. "tylko obiekty istniejące" i kliknąć "Zapisz"

4. Podczas edycji mapy można zmieniać jej widok celem poprawy czytelności. Używając klawisza F7 lub wybierając Plik>Konfiguracja>Wyświetlaj nazwę dla obiektów... możliwe jest włączanie/wyłączanie widoczność etykiet z nr punktów. Włączenie etykiet pikiet wyłącza inne elementy np. etykiety z rzędnymi. Jeżeli po skończonej edycji mapy, nie wyłączysz etykiet z nr punktów, to zostaną one wyeksportowane do DXF, a brakować będzie np. etykiet rzędnych.Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  geo info pytanie 1015 Nahor 2020-11-06 20:00
  Re: geo info pytanie 419 zbyki 2020-11-06 21:19
  Re: geo info pytanie 158 Nahor 2020-11-12 12:47
  Re: geo info pytanie 228 młody_w_zawodzie 2020-11-09 06:16
  Re: geo info pytanie 205 kamil 2020-11-09 10:00
  Re: geo info pytanie 148 oskar wilde 2020-11-12 13:32
  Re: geo info pytanie 211 alcapon 2020-11-12 14:52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.