GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Klient WMS w C-Geo
Autor: malanczuk (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 04 kwi 2011 - 13:18:02

Dzień dobry,
wychodzimy z założenia, że używanie C-Geo, jak i innych programów (przeglądarki internetowej, Geoxa Viewer, Ewmapa, Quantum GIS, ArcGIS i wiele innych)
zgodne z Regulaminem Geoportalu jest zgodne z prawem. A regulamin stanowi m.in.:
,,Usługi danych przestrzennych udostępnione w Geoportalu polegają na: usłudze wyszukiwania (...), usłudze przeglądania (...). Dostęp do usług o których mowa (...) jest powszechny i nieodpłatny. (...) Usługobiorca ma prawo korzystać z zasobów Geoportalu tylko do celów niezarobkowych i niekomercyjnych, wyłącznie w zakresie własnego użytku osobistego określonego przepisami ustawy o prawie autorskim. ''

Według powyższego, geodeta może użyć IE, Firefoxa, Geoxa Viewer, C-Geo itp. do przejrzenia danych znajdujących się na interesującym go terenie. Jeśli uzna, że jakiś zbiór danych jest mu potrzebny do roboty komercyjnej, to w metadanych sprawdzi, gdzie je można zakupić i dokona takiego komercyjnego zakupu. Oczywiście użycie danych bezpośrednio do celu komercyjnego bez ich zakupu jest niedozwolone ale ta sprawa nie dotyczy nas jako dostawców oprogramowania tylko jest po stronie użytkownika programu.
To jest tak samo jak ze sprzedażą telewizora - czy sprzedawca odpowiada za to że ktoś podłączy do telewizora video i obejrzy niedozwoloną pornografię dziecięcą ?

Przy okazji - jeśli prześledzi się forum użytkowników geoportalu to okaże się, że administratorzy odpowiadają na pytania ludzi korzystających z map przy pomocy np. Geoxa Viewer czy ArcGIS. Przykład tutaj: [www.geoportal.gov.pl]
No i wreszcie dlaczego w takim razie opublikowano dane umożliwiające dostęp do usługi WMS, jeśli byłoby to niezgodne z prawem ?

Pozdrawiam

JacekTemat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Klient WMS w C-Geo 2231 malanczuk 2011-04-01 12:37
  Re: Klient WMS w C-Geo 851 alcapon 2011-04-01 13:57
  Re: Klient WMS w C-Geo 1035 malanczuk 2011-04-04 13:18
  Re: Klient WMS w C-Geo 733 nil20 2011-04-04 14:09
  Re: Klient WMS w C-Geo 712 trom 2011-04-01 18:55
  Re: Klient WMS w C-Geo 642 Jurek B. 2011-04-01 19:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.