GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Mam kłopot czy nie?
Autor: Jankiel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 sie 2007 - 10:41:55

Działka jest prostokątem. Krótkim bokiem przylega do ulicy. Jest bardzo długa. Chcę dokonać podziału... I tu zaczynają się schody smiling smiley A mianowicie: Działka graniczy z jednej strony z zabudowanymi posesjami, z drugiej z równie długą działką sąsiada. Za sąsiadem jest droga równoległa do naszych obu działek. Jeżeli dokonam podziału na pięć działek...to cztery będą odcięte od dojazdu. Sąsiad (ten od pustej równoległej działki) domaga się podpisania protokołu granicznego (nawiasem mówiąc nawet nie chce abym pojawiał się przy wyznaczaniu granicy...) I teraz pytania:
1.Czy mogę się starać o dojazd do drogi za sąsiadem...przez jego działkę?
2.Czy jeżeli podpiszę protokół graniczny to w jakiś sposób odbiorę sobie prawo do takiego dojazdu?
3.Czy dzieląc działki muszę wytyczyć dojazd przez swoje działki? Wtedy nie będzie można na nich nic zbudować sad smiley bo bedą za wąskie...
4.Jakich praw się pozbawiam podpisując protokół?
5.To są długie działki...Czy miasto może wymusić na sąsiedzie aby utworzył ze mną dwie drogi na współwłasność (w poprzek jego i mojej posesji)?
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Mam kłopot czy nie? 2070 Jankiel 2007-08-03 10:41
  Re: Mam kłopot czy nie? 865 tede3 2007-08-03 11:56
  Re: Mam kłopot czy nie? 795 equino 2007-08-03 11:59
  Re: Mam kłopot czy nie? 893 Jankiel 2007-08-03 12:48
  Re: Mam kłopot czy nie? 888 Kuba 2007-08-03 20:35
  Re: Mam kłopot czy nie? 838 jurekb 2007-08-03 21:19
  Re: Mam kłopot czy nie? 1005 Jankiel 2007-08-04 10:29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.