GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Rozgraniczenie prowadzi geodeta ...
Autor: navik (---.webpack.hosteurope.de)
Data: 20 paź 2015 - 23:26:14

Witam,

ostatnio borykam się z tematem zawiadomienia strony przez gminę w postanowieniu. Wójt napisał w sentencji, iż właścicielem n. A jest SP - droga wojewódzka nr 1 a na końcu zawarł listę osób, które otrzymują to postanowienie: GDDKiA, Wojewoda A oraz do wiadomości ZDW. Czyli 3 strony dla 1 działki ???
Ponieważ w sentencji jest SP, zawiadomiłem zgodnie z UoGN Starostę A.
Gmina upiera się, iż zawiadomiłem źle strony i zwróciła mi dokumentację do poprawy. Nastąpiła wymiana pism, żeby się gonili i wydali decyzję, ale obstają przy swoim - złe zawiadomienie, poprawić procedurę.
Wysłałem pismo z zapytaniem, kto jest stroną w postępowaniu dla n. A. Odpisali, że na podstawie wypisu ustalono stronę jako: SP, dr. wojew. nr 1 , a za prawa własności MOŻE odpowiadać Wojewoda A. oraz w ostatnim akapicie kwiatek roku 2015:
"Ponadto pragnę wskazać, że geodeta, jako osoba zaufania publicznego, musi posiadać umiejętność posługiwania się przepisami prawa między innymi Kodeksu postępowania administracyjnego, a także wykazywać się obiektywizmem, informować strony o wszelkich okolicznościach faktycznych, jak i prawnych, czuwać nad tym, aby zachowane były interesy wszystkich stron postępowania, a od chwili nadania mu upoważnienia przez właściwy organ do przeprowadzenia czynności związanych z rozgraniczeniem nieruchomości, działa on w jego imieniu."

Pytanie, czy można wezwać gminę do usunięcia naruszenia prawa? aby w konsekwencji wydała decyzję dla przedmiotowej n.?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Rozgraniczenie prowadzi geodeta ... 1954 navik 2015-10-20 23:26
  Re: Rozgraniczenie prowadzi geodeta ... 854 jm 2015-10-20 23:47
  Re: Rozgraniczenie prowadzi geodeta ... 651 Ksieciuniu 2015-10-21 09:59
  Re: Rozgraniczenie prowadzi geodeta ... 821 Arpad 2015-10-21 10:01


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.