GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Nakładka geodezyjna dla CAD
Autor: Berkamp (---.ols.vectranet.pl)
Data: 19 sie 2007 - 18:42:33

Witam wszystkich!

Jakiś czas temu postanowiłem napisać a'la nakładkę na CAD'a pozwalającą na wykorzystanie go przez geodetę. Chodzi o dodanie mu funkcjonalności pozwalających na tworzenie mapy, import/export punktów, tworzenie wyplotów mapy. Oczywiście chodzi o zautomatyzowanie procesów i sprowadzenie ich do kliknięcia w ikonkę. Napisałem cześć odpowiadającą za zarządzanie projektem i za zabezpieczenia i z braku czasu projekt zawiesiłem. Brak czasu nie był jedynym powodem. Głównym powodem było to, iż zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę to chyba nikt tego ode mnie nie kupi, a mi akurat przestało to być potrzebne. Mając do wyboru Geo-Info czy Geodeskę potencjalny użytkownik raczej by sie nie zdecydował na zakup oprogramowania od małej nikomu nie znanej firemki. Ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać czy projektu nie wznowić. Widząc jak działa Geodeska (jestem nieszczęsnym userem tego psełdo programu) pomyślałem, że wcale takiego wielkiego wyboru nie ma. Geo-Info jest delikatnie mówiąc drogie, ale i adresowane do innego klienta. Mój program byłby adresowany do klienta potrzebującego taniego programu do rozszerzenia możliwości swojego CAD'a. Cenę programu widziałbym w granicach 500-800 PLN. Proszę o przedstawienie Waszego zdania czy taki programik nadałby sie komuś?? Czy ktoś potrzebuje czegoś takiego?

Pozdrawiam
BERKAMP



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-08-19 18:49 przez Berkamp.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Nakładka geodezyjna dla CAD 2394 Berkamp 2007-08-19 18:42
  Re: Nakładka geodezyjna dla CAD 903 Brunet_ 2007-08-20 07:42
  Re: Nakładka geodezyjna dla CAD 837 geosunset 2007-08-20 07:44
  Re: Nakładka geodezyjna dla CAD 852 eljotpi 2007-08-20 07:49
  Re: Nakładka geodezyjna dla CAD 1108 PiotrJ 2007-08-20 13:22


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.