GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Podział "prywatny"w trakcie podziału w trybie zrid
Autor: w_michal (---.204.76.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 28 lut 2023 - 16:07:34

Do podziału działka nr 289 o pow. 2 ha. Wydzielenie działki budowlanej 15 arów, zgodnie z wstępnym projektem podziału nieruchomości.
Zarezerwowałem mianowniki: przydzielone /3 i /4.
Zrobiłem wstępny projekt podziału nieruchomości (poglądowy szkic w załączeniu).
W trakcie prac okazało się, że /1 i /2 zarezerwowane zostały wcześniej do podziału w trybie zrid (pod przebudowę drogi wydzielają). Ustalone zostały jedynie małe fragmenty konieczne do sporządzenia podziałów dla zrid). Operat podziałowy zrid przyjęty do zasobu.
Teraz ja, ustalam w terenie mnie potrzebne fragmenty granic do wydzielenia dz. 289/3. Robię mapę z projektem podziału nieruchomości. Zgodnie z zaleceniem podgik na mojej mapie pokazuję: stan dotychczasowy: dz. nr 289 (decyzja zrid jeszcze nie wydana), stan nowy: dz. 289/1 (ta ze zridu) i 289/3 i 289/4, i dodaję komentarz, że działka nr 289 została podzielona na /1 i /2 operatem przyjętym do zasobu w trybie zrid itp. Mój operat zaklauzulowany.
P.S. (Mapa z projektem podziału nieruchomości: stan dotychczasowy: dz. nr 289/2, stan nowy: 289/3 i 289/4 nie wchodzi w grę, gdyż w rejestrze aktualnie jest działka nr 289. Nie można też zrobić: stan nowy: dz. nr 289, stan nowy: dz. nr 289/3 i 289/4 z pominięciem dz. nr 289/1 gdyż podgik twierdzi, że w zasobie znajduje się dokumentacja z podziału dz. nr 289 na dz. 289/1 i 289/2).
Zleceniodawca składa wniosek o wydanie decyzji zatwierdzającej mój podział, a burmistrz mówi, że nie może jej wydać bo nie ma dokumentu na podział działki, w wyniku którego powstała dz. nr 289/1 (decyzja zrid nadal nie wydana i nie wiadomo za ile miesięcy, a może lat będzie wydana).

Co u Was w takim przypadku „zaleca” podgik?
Jedyne wyjście to pozostaje czekać cierpliwie na decyzję zrid?
Czas od przyjęcia przez podgik operatu podziałowego w trybie zrid do czasu wydania decyzji zrid to czas radosnego oczekiwania, w którym właściciele działek nie mogą nic dzielić w trybie uogn?

Załączniki: wpp.pdf (47.9KB)   mzppn.pdf (46.5KB)  


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział "prywatny"w trakcie podziału w trybie zrid 1830 w_michal 2023-02-28 16:07
  Re: Podział "prywatny"w trakcie podziału w trybie zrid 826 Atol 2023-02-28 21:16
  Re: Podział "prywatny"w trakcie podziału w trybie zrid 408 prg 2023-09-01 09:31
  Re: Podział "prywatny"w trakcie podziału w trybie zrid 513 kubisz 2023-09-01 10:29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.