GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Zasieg na mapie do celów projektowych
Autor: Berkamp (---.ols.vectranet.pl)
Data: 28 gru 2007 - 15:57:39

Witam wszystkich,
Zastanawia mnie jak Wy (inni geodeci czytający to forum) rozumiecie pojęcie zasięgu mdcp. Wiadomo, że zasięg jaki należy aktualizować to 30m szerzej od granic aktualizowanej działki, lub granic planowanej inwestycji (nie mówmy o przypadkach szczególnych). O ile określenie zasięgu nie przysparza problemów, to wniesienie tego zasięgu na mdcp i owszem. Czy wg. Was zasięg, który wnosicie na mapę porównania z terenem może różnić się od tego, który jest wniesiony na mdcp? Oczywiście chodzi mi o jakieś nieznaczne różnice. Wniosłem na mapę porównania z terenem zasięg orientacyjnie. W terenie zaktualizowałem mapę w zapasie 30 m. Sporządziłem dokumentację i wniosłem nań zasięg zgodnie z tym co aktualizowałem, i co wymaga rozporządzenie. Teraz pan inspektor w PODGIK żąda ode mnie, żebym na mapie porównania z terenem wniósł taki sam zasięg jak na mdcp i warunkuje tym przyjęcie operatu do zasobu. Oczywiście nie jest to wielki kłopot, i uczynię zadość "prośbie" p. inspektora (spróbował bym sie postawić....). Pytanie jest tylko czy ten zasięg na mapie porównania ma naprawdę aż tak wielkie znaczenie??!! Przecież projektant i tak dostanie mdcp a to co było w operacie po 3 latach idzie do śmieci...
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
BERKAMP



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Zasieg na mapie do celów projektowych 1536 Berkamp 2007-12-28 15:57
  Re: Zasieg na mapie do celów projektowych 925 equino 2007-12-28 20:29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.