GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie
Autor: Rysio (---.196.0.26.gost.mdi.pl)
Data: 31 sie 2011 - 23:06:50

Sąsiad zlecił wyznaczenie granic swojej działki,przez geodetów zostały zabite kołki. Okazało się że jego płot (75 m.) znajduje się w teściowej działce (z jednej strony 120 cm a z drugiej 90 cm). Na tym protokół zgodnie podpisano. Po miesiącu teściowa zleciła wyznaczenie granic oraz podział swojej działki. Okazało się, że w lini rozgraniczającej działki, brakuje kołków stojących najbliżej płota, geodeci zabili nowe kołki. W dniu wkopywania betonowych słupków granicznych, stwierdzono przestawienie kołków stojących najbliżej płota, teraz stały z jednej strony 55 cm a z drugiej 20 cm. Ponownie zostały przestawione przez geodetów tak jak powinno być. Na przyjęcie granic sąsiad się nie stawił. Po kilku miesiącach sąsiad zaczął stawiać nowy płot (choć stary nadal stoi), w naszej działce z jednej strony 55 cm a z drugiej 20 cm (kołki znowu zostały przestawione). Gdy zwróciłem uwagę że płot stawia w naszej działce stwierdził,że tak geodeci wymierzyli, a jak mi nie pasuje to mam wziąć geodetów do wyznaczenie granicy działki, ale i tak się nie zgodzi z pomiarami. Co mam robić, gdzie zgłosić czy po prostu wziąć siekierę, cęgi i rozwalić oba płoty, przecież znajdują się na mojej działce.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 2088 Rysio 2011-08-31 23:06
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 769 Phil 2011-08-31 23:29
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 736 Rysio 2011-09-01 10:12
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 645 Phil 2011-09-01 11:15
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 718 pekaesik 2011-09-01 12:53
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 662 Phil 2011-09-01 13:07
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 1345 radi 2011-09-01 13:23
  Re: Geodeta Geodetą ale racja miusi być po sąsiada stronie 552 Verbatim 2011-09-01 19:11
  stara granica na najnowszym sprzecie 554 roman2 2011-09-01 21:11
  Re: stara granica na najnowszym sprzecie 644 Phil 2011-09-02 09:04


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.