GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Prosba o pomoc uzytkownikow Sokki Set 530 RK3
Autor: Nefryt (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 wrz 2008 - 18:48:09

Witam!
Zakupilem niedawno wlasnie tachimetr firmy Sokka Set 530 RK3 i mam z nim nastepujacy problem nie moge zrozumiec dlaczego instrument nie chce sie nawiazac i zorientowac na punkt. Bo wchodze w programy i chce np wytyczyc punkt wiec po kolei ustawiam "stanowisko" o znanych wsp potem wybieram "nawiazanie" i tam tez wklepuje pkt o znanych wsp wybieram pomierz odleglosc i wyrzuca mi jakas odchylke np 2 cm i potwierdzam nawiaznie, a jak wybiore opcje wytycz punkt to od razu dla kontroli daje mu zeby tyczyl punkt na ktory sie nawiazywalem i niestety wyrzuca zebym przesunal Hz np o 100 gradow. Za ktoryms razem ponawiania wpisywania stanowiska i nawiazania udaje mi sie w koncu zorientowac instrument prawidlowo ale nie wiem o co chodzi moze ktos z Was zrozumial to oprogramowanie bo ja doszedlem tylko do wniosku ze wartosc tego mojego przesuniecia-bledu wynosi tyle ile ma azymut wiec wychodzi na to ze tachimetr sam nie oblicza sobie wartosci azymutu dla mojego boku z nawiazania?
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Prosba o pomoc uzytkownikow Sokki Set 530 RK3 1338 Nefryt 2008-09-30 18:48
  Re: Prosba o pomoc uzytkownikow Sokki Set 530 RK3 636 Nefryt 2008-10-03 10:34


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.