GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
służebność
Autor: góral (---.jgora.dialog.net.pl)
Data: 28 paź 2008 - 00:44:18

Dzielę grunt przyległy do Skarbu Państwa i zachodzi konieczność ustanowienia służebności dostępu do drogi publicznej. Zarządca gruntów Skarbu Państwa gdy zobaczył projekt, sprawę skwitował "skarbu państwa nie obciąża się służebnościami, nasz radca prawny to panu wytłumaczy" itp., mnie takie gadki nie rajcują.
Ja nie jestem od dyskusji, zacytowałem UoGG, powiedziałem zarządcy i włascicielowi dzielonego gruntu jaka jest kolejność (pismo o służebność, odmowa od zarządcy SP, wniosek do sądu i ma to jak w banku - no bez podtekstów, sprawa sprzed kryzysu).
Może coś przespałem, ale nie moge znaleźć przeciwwskazań dla służebności, zarządca jest jak najbardziej cywilny, żadne tam tereny specjalne, oczywiste jest że nie przejdzie decyzja podziałowa a i notariusz tego nie przepuści.
Właściciel gruntu wzdraga się przed wnioskiem do sądu, ma swoje racje (malutki robaczek,dookoła tysiące hektarów SP), moim zdaniem zarządca jest ....oględnie mówiąc nierozsądnie uparty a wokanda i tak czeka na horyzoncie .
Może ktoś zna ciekawe orzecznictwo ?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  służebność 1349 góral 2008-10-28 00:44
  Re: służebność 678 kris301257 2008-10-28 18:45
  Re: służebność 702 góral 2008-10-29 01:11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.