GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Rozbieżność między KW a EGiB
Autor: Fractus (---.kozienice.sdi.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2008 - 23:53:06

Witam wszystkich
Mam taki problem jestem włascicielką nieruchomosci rolnej składajacej sie z kilku dzialek , niedawno okazało sie ,że zapisy w akcie notarialnym własnosci ziemi i Ksiedze Wieczystej prowadzonej dla mojej nieruchomości są niezgodne z zapisami prowadzonymi w ewidecji gruntów i budynków. Konkretnie działki w ewidencji nieruchomości maja inne numery niż w Kw moło tego z 2 działek zrobiono jedną i jeszcze na dodatek niezgadzaja sie powierzchnie tych działek. Np z jednej z nich wyparowało gdzieś 600 m kwadratowych - 6 arów. Co powinnam zrobić zzeby jakoś wyjaśnić te różnice. Nadmieniam ,że od ok 50 lat nieruchomośc trwa w stanie niezmienionym, nic nie było dzielone sprzedawane itd. Przez te grunty nie były tyczone nowe drogi czy rowy więc z tego powodu nie mogły zmienic swoich powierzni. Urzędnicy poinformowali mnie ze w latach 80- tych były prowadzone nowe pomiary i stąd te zmiany, ale nie potrafią mi powiedzieć skad ta różnica powierzchni.Poinformowali mnie też , że nie mam prawa wglądu w dokumenty geodezyjne. Co ciekawe od prawie 50 lat kiedy moja mama otrzymala akt własności tej ziemi płacony jest podatek od powierzchni jaka znajduje się w ksiedze wieczystej a nie w ewidencji gruntów. Pytanie co ja mogę zrobić aby to wyjasnić???Moze macie jakiś sensowny pomysł. Z góry dziekuję za odpowiedź smiling smiley. A i jeszcze jedno czy ja powinnam sprostowac zapis w KW jeśli chodzi o numeracje działek czy zostawic to w spokoju??



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Rozbieżność między KW a EGiB 2648 Fractus 2008-11-09 23:53
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 972 kris301257 2008-11-10 07:12
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 814 pajepaje 2008-11-10 10:33
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 753 Verbatim 2008-11-10 14:07
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 838 eljotpi 2008-11-10 14:20
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 968 ppp 2008-11-10 15:27
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 804 sk 2008-11-11 17:18
  Re: Rozbieżność między KW a EGiB 868 eljotpi 2008-11-11 17:49


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.