GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Wyłączenie z produkcji rolnej
Autor: Geokol (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 gru 2008 - 13:02:32

Witam wszystkich mądrzejszych ode mnie geodetów. Mam problem i postaram się w miarę mozliwości dosyć jasno go opisać i przedstawić, a mianowice tak:
Dostałem zlecenie pomiaru powykonawczego budynku, garażu i przylaczy. Dostałem projekt, gdzie była decyzja o wyłączeniu ( oczywiście 549 m2).
Była również druga decyzja pozwolenia na budowę, gdyż w trakcie prac inwestor zmienił położenie na dzialce budynku mieszkalnego i garażu. Teraz może przejdę do użytków działki. W pierwotnej wersji ( przed wyłączeniem działka miała około 0,1150 ha B-RIIIb i 0,0700 ha - RIIIb. Właściciel posiada gospodarstwo rolne. Po wyłączeniu przez jakiegoś geodetę X powstało - 0,0549 ha - Bp - pozostala część - RIIIb. Wyłączenie to dotyczyło starego projektu i kontur użytku był schodkowy, byleby tylko nie przekroczyło dopuszczalnych m2, gdzie nie pobierana jest opłata - ( dojazd do garażu nie był oczywiście w tym wyłączeniu uwzględniony ). Robiąc mapę uzupełniającą zaznaczyłem inaczej kontury użytku, tworząc prostokąt, ale nie przez całą szerokośc działki, zmieniając na B i obejmuje on budynek mieszkalny, garaż, ale nie do końca chodniki, czy wybrukowany dojazd na działce do garażu. Inspertor w PODGiK poinformowała mnie, że nie mogę tak zrobić, tlko muszę na calej szerokości zrobić B i tym sposobem zrobi się prawie 0,1100 ha - użytku B , nowe wyłączenie i potężny koszt dla inwestora. Proszę o pomoc, czy to jest właściwe postępowanie urzędnika, gdyż wydaje mi się to nielogiczne, gdyż gość kiedyś miał 0,1150 B-RIIIb, a teraz znowu będzie musiał za nadwżkę od 0,0549 ha płacić i jak to jest z tymi użytkami przy powykonawczych, czy cala infastruktura, media, trawniki, chodniki też muszę zmieniać na B, czy też nie.
Uff. Nie wiem, czy ktoś to zrozumie, ale bardzo proszę o pomoc. confused smiley



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Wyłączenie z produkcji rolnej 3123 Geokol 2008-12-18 13:02
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 919 yabril 2008-12-18 13:26
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 965 Geokol 2008-12-18 14:12
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 943 jm 2008-12-18 17:19
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 843 luciopucio 2008-12-18 22:07
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 887 qwestt4 2008-12-19 22:21
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 763 iqa 2008-12-20 15:08
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 762 iqa 2008-12-20 15:10
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 860 GEO1967 2008-12-21 19:58
  Re: Wyłączenie z produkcji rolnej 837 klauz 2008-12-23 21:09


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.