GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
transformacja do układu lokalnego
Autor: george20 (---.chello.pl)
Data: 26 sty 2009 - 21:12:20

Witam. jestem poczatkującym geodetą, aktualnie pracuje przy obsłudze inwestycji. I w związku z tym mam pytanie, na które mam nadzieję uzyskam odpowiedź i sprawa się wyjaści.

Inwestor dostarczył plan zagospodarowania oraz mapę do celów projektowych. Aby ułatwić sobie zadanie przy realizacji prac transformowano punkty osnowy w układzie Wawa 25 do układu lokalnego (pokrywającego się z osiami konstrukcyjnymi). Wszystko jest dla mnie jasne poza jednym. Na mapie okreslona jest siatka krzyży oraz podane sa sekcje mapy zasadniczej w skali 1;500. Aby wykonać transformację muszę mieć współrzędne punktów przecięcia osi konstrunkcyjnych w układzie Wawa 25. Jak na podstawie sekcji mapy określić współrzędne siatki krzyży ??? Pytanie jest może banalne, ale bede wdzięczny za udzuelenie odpowiedzi. pozdrawiam



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  transformacja do układu lokalnego 2305 george20 2009-01-26 21:12
  Re: transformacja do układu lokalnego 884 Karol_79 2009-01-28 12:30
  Re: transformacja do układu lokalnego 859 Karol_79 2009-01-28 12:53
  Re: transformacja do układu lokalnego 748 george20 2009-01-28 20:39
  Re: transformacja do układu lokalnego 798 jm 2009-01-28 22:52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.