GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Ewidencja - Podzial
Autor: pasiasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sty 2009 - 09:58:58

Witam Kolegów

Jak postępujecie, jak postępują "wasze" ośrodki w sytuacji gdy wiadomo jest że "zdigitalizowana" mapa ewidencji generalnie nie siedzi z terenem (np cala wies kopnięta o 5 m)

1 Przyjmujecie bezwzględnie do podzialu dane z ewidencji?

2 Czy wykonujecie aktualizacje ewidencji robicie wg par 38 rozporządzenia w sprawie ewidezcji gruntów i budynków, spisujecie prot.ustalenia przebiegu granic działek do celów ewidencyjnych i protokół przyjęcia granic nieruchomości?

3 Czy też do aktualizacji ewidencji gruntów wystarczy prot przyjęcia granic nieruchomości ?? To nie żart - sam się z tym spotkałem.

Co robicie , czego wymagają ośrodki ???

I drugie pytanie:
Jest operat ewidencji gruntów z 60 lat XX wieku, zachowały się szkice, wsp. osnowy pomiarowej można obliczyć i wynieść wszystkie wsp. punktów załamania granic. Wyniesione punkty "nie siedzą" w stosunku do stanu na gruncie o 30-40 cm. Na sąsiednej działce ktoś robił podział - granice z działką którą ja teraz dzielę przyjął wp stanu na gruncie !!!
Nie zrobili zmiany w ewidencji, Starosta nie wydał decyzji zmieniającej dane ewidencyjne działki sąsiednej. Ośrodek twierdzi że mam przyjąć wsp. nie z operatu ewidencji tylko z podziału działki sąsiednej. W ośrodku dowiedziałem się że granice do podziału przyjmuje się wg "świętego prawa własności na gruncie " smiling smiley Co radzicie zrobić w takim przypadku ?

Pasiasia



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Ewidencja - Podzial 1530 pasiasia 2009-01-27 09:58
  Re: Ewidencja - Podzial 884 eljotpi 2009-01-27 15:05


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.