GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
GPS... taka fajna sprawa winking smiley
Autor: Nahen (---.chello.pl)
Data: 29 sty 2009 - 23:04:52

Mam pytanie zwiazane z ogólnie rozumianym pojęciem pomiaru za pomocą wszelkiej maści "gepeesów". Poza kilkoma innymi zboczeniami zawodowymi mam i takie jak pewnie więszosć z nas które polega na oglądaniu się np przejeżdżając samochodem na pracujacych kumpli po fachu (oczywiście w towarzystwie ja + minimum ktoś jeszcze standardowym hasłem przy takiej okazji jest "przejedź konkurencję" grinning smiley ). Coraz częsciej widać w miastach "Skoczybruzdów"dokonujących pomiarów właśnie wspomnianymi "gepeesami". Mam takie dziwne szczęscie, że z reguły widzę taki obrazek: odbiornik przystawiony do słupa, lampy, drzewa, rogu budynku itp. obiektów w czasie pomiaru. I tu pytanie:
Ilu, z mierzących w ten sposób tego typu szczegóły, wprowadza "przesunięcie" w trakcie pomiaru lub przy obliczeniach/opracowaniach na kompie?

Nie zakładam tego tematu z zamiarem jakiejś nagonki czy z innych tego typu pobudek. Poprostu tak mnie naszła taka refleksja-zaduma grinning smiley Sam pracujac na różnych instrumentach które np nie umozliwiały po odczycie odległości zarejestrować zmiany konta czy wymagały osobnego wprowadzenia "offsetu" nie zawsze to robiłem z lenistwa, wygody czy poprostu zapomnienia. Tłumaczyłem sobie takie sytuacje dośc oklepanym "sloganem" w branży: "hmm w jakiej skali bedzie mapa?? winking smiley "

Jak tak sobie myślałem nad tymi "gepeesami" to nie mając z nimi zbyt dużo kontaktu doszedłem do wniosku, że pomiar tego typu za ich pomocą może dość szybko pozwolić wejść w krew takiemu "tłumaczeniu" winking smiley

Pozdro winking smiley No i czekam na refleksje winking smiley



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  GPS... taka fajna sprawa winking smiley 1789 Nahen 2009-01-29 23:04
  Re: GPS... taka fajna sprawa winking smiley 973 eljotpi 2009-01-30 08:20
  Re: GPS... taka fajna sprawa winking smiley 850 luc123 2009-02-01 15:02
  Re: GPS... taka fajna sprawa winking smiley 845 eljotpi 2009-02-01 17:18
  Re: GPS... taka fajna sprawa winking smiley 834 Fasola 2009-02-01 18:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.