GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Transformacja
Autor: Berkamp (---.ols.vectranet.pl)
Data: 12 mar 2009 - 20:57:29

Witam,

Czy ktoś pamięta, gdzie są opisane zasady jakie należy zachowywać podczas transformacji współrzędnych?

Pewnie wielu geodetów mnie skrytykuje, bo pojechałem dość nie konwencjonalnie, ale według mojego przekonania (potwierdzają to pomiary) prawidłowo. Otóż sprawa wygląda tak:

Pomierzyłem GPSem budynek i przyłącze. Ponieważ nie miałem wystarczającej ilości osnowy, żeby zrobić kalibrację pomierzyłem więc trzy punkty, które dostałem z ODGIK jako punkty kontrolne. Żeby policzyć parametry transformacji z układu 2000 do układu lokalnego mojego miasta, przyjąłem współrzędne osnowy okalającej teren mojego pomiaru podane w Banku Osnów. W Banku Osnów punkty, które przyjąłem jako punkty dostosowania miały współrzędne w obu układach (2000 i lokalnym). Na podstawie policzonych parametrów transformacji przetransformowałem pomiar do układu lokalnego. Wykonałem też porównanie punktów pomierzonych kontrolnie. Odchyłki mieściły się w tych, które zakłada G-1.12. Inspektor w ODGIK powiedział, że mój pomiar jest be i że mam poprawić, bo inaczej nie przyjmie do zasobu. Teraz pytanie, kto ma rację??


Pozdrawiam
BERKAMP



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-03-27 14:54 przez Berkamp.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Transformacja 1454 Berkamp 2009-03-12 20:57
  Re: Transformacja 773 robert. 2009-03-12 21:55
  Re: Transformacja 804 Berkamp 2009-03-15 19:08


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.