GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
pasy drogowe -co dalej
Autor: alutka_68 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 wrz 2009 - 13:49:07

Witam wszystkich forumowiczów i proszę wszystkich zorientowanych w przepisach,ustawach itd o pomoc.
W październiku 2002r zastabilizowano słupki pasa drogowego na działkach w ciągu drogi krajowej.Ponieważ nie byliśmy poinformowani o jakichkolwiek pracach geodezyjnych na terenie posesji zwróciliśmy się o wyjaśnienia do urzędu gminy o powód i celowość.Na spotkaniu zarzucono mi iż teren o który pytam został już wywłaszczony i nie mam już do niego żadnych praw, wręczono mi dokumenty wzywające do rozgraniczenia. No i zaczęło się postępowanie administracyjne. Operat z rozgraniczenia dokonanego w listopadzie 2002r,został oddany po wielu monitach w grudniu 2005r,kiedy mijał termin składania wniosków o odszkodowania pasów drogowych.
Operat trafił do sądu rejonowego w grudniu 2005r. a postępowanie trwało do wczoraj.
Sentencja sądu rejonowego w skrócie: ODDALENIE ŻĄDAŃ ROZGRANICZENIA. uzasadnianie: Niemożna rozgraniczać czegoś nieistniejącego ( działki Skarbu państwa z istniejącą).
Po tylu latach jestem w punkcie wyjścia tzn. mam zastabilizowane pasy drogowe. do grudnia 2005 miałam możliwość o staranie się o ustawowe odszkodowanie za zajęte grunty, ale zostałam pozbawiona ze skorzystania z tej możliwości powodu wszczęcia postępowania rozgraniczeniowego z wniosku Skarbu Państwa i GDDKiA.
Zatem jak państwo zachowali byście się w mojej sytuacji, jakie kroki gdzie i do kogo? Uratowałam 8arów, ale jeszcze tracę 5 na pasie drogowym...

Mały szczególik::->
Nieistniejącym działkom skarbu państwa założono w 2005r księgi wieczyste . ja posiadam KW od `64r.

Proszę o pomoc.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  pasy drogowe -co dalej 1487 alutka_68 2009-09-19 13:49
  Re: pasy drogowe -co dalej 776 endru 2009-09-19 14:14
  Re: pasy drogowe -co dalej 711 eljotpi 2009-09-19 17:03
  Re: pasy drogowe -co dalej 679 alutka_68 2009-09-22 15:32
  Re: pasy drogowe -co dalej 660 mypal 2009-09-22 16:18
  Re: pasy drogowe -co dalej 678 alutka_68 2009-09-22 19:26


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.