GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Problem z granicą działki
Autor: Shindu (62.148.70.---)
Data: 22 wrz 2009 - 01:02:06

Witam forumowiczów i proszę o poradę.
Posiadam działkę budowlaną (wydzieloną przez mojego ojca) parcela potwierdzona notarialnie w lipcu 1990r ( 19lat) na której mam posadowiony dom centralnie względem osi działki oraz budynek gospodarczy posadowiony na granicy działki za zgodą mojego brata (ściana konstrukcyjna w granicy działki). Do tej pory graniczyłem z bratem (od tej strony gdzie jest budynek gospodarczy w granicy działki) ale niedawno brat sprzedał działkę. Dodam że na działce brata pobudowane są tylko centralnie dwie stodoły. Nowy właściciel nie sprawdzał przed zakupem stanu prawnego i faktycznego działki tzn. jej granic. Ostatnio wziął geodetę do wytyczenia granic działki. Okazało się że moja działka zachodzi na jego o 20cm szerokości. Ówcześnie geodeta który wytyczył działkę dobrze naniósł ją na miejscowy plan zagospodarowania i ewidencję gruntów ale pomylił się z fizycznym jej wytyczeniem tzn wbił paliki niezgodnie z mapami o 20cm w stronę sąsiedniej działki. Teraz sąsiad za moim budynkiem gospodarczym (gdzie nie było dotychczas ogrodzenia) postawił słupki tyczące 20cm na mojej jak myślałem działce tzn budynek wg starej granicy a za budynkiem 20cm w moją stronę. Podpisałem protokół przedstawiony przez geodetę z ponownego wytyczenia granicy działki. Mam pytanie co mogę zrobić i co mi grozi za nie z mojej winy złe wytyczenie działki? Czy nabyłem ten grunt poprzez zasiedzenie a jak tak to jaką procedurę muszę zastosować? Czy jeżeli markery podziemne (butelki lub rurki ) mają jakieś znaczenie jeśli będą w osi pod starymi słupkami? Jakie mnie czekają koszty? Bardzo proszę o pomoc. Dodam że jest to znaczny odcinek bo długości ~1000m i szerokości obecnie wytyczonej przez geodetę 20cm od pasa drogowego w głąb działki. Sąsiad już wbił słupki za budynkiem przesunięte o 20cm czy mam pozwolić mu na pobudowanie takiego ogrodzenia? A co z moim budynkiem stojącym 20cm na jego działce (długości 30m) chyba nie będę musiał go o zgrozo wyburzać? Dlaczego mam płacić za pomyłkę geodety. Dodam że stan pomiarów geodety stwierdził że sąsiada działka zachodzi także o 20cm na sąsiednią działkę siostry (błąd wytyczenia pomiarów geodety przy parceli z roku 90 wszystkie działki zostały przesunięte o 20cm-kilka działek-dopiero współczesne domiary elektroniczne ujawniły ten błąd) na sąsiednią działkę a Obecny mój sąsiad chce abym się dogadał "na gębę" z moją siostrą że jak ona odda mu 20cm swojej działki to on odda mi 20cm swojej w co za bardzo nie wierzę. Co mam robić?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-09-22 13:32 przez Shindu.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Problem z granicą działki 2661 Shindu 2009-09-22 01:02
  Re: Problem z granicą działki 838 haski 2009-09-22 01:16
  Re: Problem z granicą działki 1062 Shindu 2009-09-22 13:37


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.