GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
podział działki
Autor: Dzwonek12 (---.emouse.pl)
Data: 11 gru 2013 - 14:49:02

Witam

Chciałbym Was prosić o pomoc. Od kilku dni zastanawiam się jak mam podzilić swoją działkę na 2 oddzielne i nie mogę dojść tak żeby wyglądało to logicznie.

Chodzi o to że jestem obecnie właścicielem działki rolnej na której jest już moje siedlisko. Jednakże chciałbym na niej wydzielić dziłkę o pow. około 30,1 ara. taka minimalna pod budowę. Ewentualnie może być wiecej. Ale żeby to było takie proste...

Otóż nowa dziłka będzie znajdowała się mniej wiecej na środku obecnej tak jak widać na załączniku i będzie się stykała do drogi dojazdowej która obecnie łączy istnijące siedlisko z droga gminną.
Ja chciałbym tą dziłkę tak wydzielić aby nie naruszać zbytnio łąk i pastwisk.
W rozmowie ze znajomym geodetą on powiedział że przy takim podziale tak czy tak to by trzaba było wydzielić tą dziłkę z drogą dojazdową czyli kwadrat plus taki ogonek.

Druga możliwość to taka że wydzielam ponad 1ha tak do prostokąta ale tu już tnę kikla użytków rolnych na małe kawałki a to wiąze się z tym że mogę za takie małe kawałeczki stracić dopłaty bezpośrednie i tego chcę uniknąć.

trzeci wariant to nie wim na ile to mopżliwe ale skoro jestem właścicielem wszystkiego to czy koniecznym jest wydzielenie drogi do tej dziłki?

Ewentualnie wariant nr 4. wydzielenie nowej dziłki pod zabudowę i wydzielenie działki z drogą. Czy to wogóle możliwe?

Do tego chciałbym od Was uzyskać odpowiedź który z boków mam przyjąć za front dziłki, ten A czy może D?

No iżeby sobie jeszcze bardziej skomplikować zycie to w ZE energetycznym dowiedziałem się że granica mojej dziłki musi być w odległości nie większej niż 200m do najbliższego słupa NN bo inaczej za całe przyłącze ja zapłace.

Może jeśli dokonywaliście przreróżnych podziłów to mi coś podpowiecie jak zrobic zęby to wyglądało sensownie i żebym za dużych szkód sobie nie narobił.


ZAŁĄCZNIK

[www.fotosik.pl]

Pozdrwiam



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  podział działki 1572 Dzwonek12 2013-12-11 14:49
  Re: podział działki 845 link2jack 2013-12-11 18:03


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.