GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Zakup i odsprzedaż danych z ODGiK a uprawnienia
Autor: Ku6i (---.opera-mini.net)
Data: 17 kwi 2014 - 13:30:16

Pewna firma zwróciła się do mnie z zapytaniem o możliwość wykonania dla nich NMT. Na podstawie rozmowy z klientem doszedłem do wniosku, że spokojnie wystarczą im NMT dostępny w CODGiKu, ew. wygenerowanie warstwic na podstawie tego modelu i dostarczenie ich w pliku dwg. Z racji tego, że od klasycznej "geodezji ośrodkowej" oddaliłem się dość dawno, mam następujące pytanie: czy aby kupić dane z CODGiKu i sprzedać je klientowi potrzebuję uprawnień? Przeczytałem aktualne rozporządzenie o zgłaszaniu prac i nurtuje mnie poniższy cytat (a zwłaszcza pogrubiona część):
Cytat:
Rodzaje prac niepodlegających zgłaszaniu i materiałów niepodlegających przekazywaniu do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
§ 13. 1. Nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia i przekazywania dokumentacji do zasobu następujące rodzaje prac:
10) kartograficzne opracowania robocze do użytku wewnętrznego zleceniodawcy i wykonawcy,
11) prace kartograficzne polegające na kompilacji różnych materiałów niepochodzących z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
12) tematyczne opracowania kartograficzne realizowane z wykorzystaniem uzyskanych na podstawie zezwolenia wydanego w trybie art. 18 ustawy materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, bez zmiany ich treści.

W teorii mógłbym odesłać klienta do CODGiKu, ale oni polegną przy wypełnianiu formularza, bo nawet nie wiedzą w jakim układzie współrzędnych tego chcą, dlatego chcą zapłacić mi za zdobycie danych i dostać ode mnie płytę.
Kolejna kwestia to jak zakwalifikować wygenerowanie warstwic na podstawie ośrodkowego NMT? Zdecydowanie będzie to autorskie dzieło.

Z góry dziękuję za pomoc.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Zakup i odsprzedaż danych z ODGiK a uprawnienia 1725 Ku6i 2014-04-17 13:30
  Re: Zakup i odsprzedaż danych z ODGiK a uprawnienia 682 Ku6i 2014-04-18 14:25
  Re: Zakup i odsprzedaż danych z ODGiK a uprawnienia 708 EMDżej 2014-04-23 22:57


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.