GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
kto ma prawo do wykonania map i dokumentów.
Autor: singel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 sie 2014 - 07:43:24

Dnia 01.08.204 roku zamówiłem jako Firma o udostępnienie map w skali 1:1000 z przeznaczeniem jako załącznik do wydania decyzji o WZiZT na wniosek o udostępnienie danych z zasobu. Ponieważ wiedziałem, że w tej formie Powiat udostępnia takie mapy, ale jednocześnie ustnie - uprzejmie - poinformowałem ich o istnieniu treści art. 12 ust. 3 pkt. e , poinformowałem ich celowo z zapytaniem, czy takie mapy nie powinny być wydawane z udziałem geodety uprawnionego na zgłoszenie pracy geodezyjnej. W tym momencie nastąpił szok: narady, telefony do WINGIK i do dnia dzisiejszego sprawa wisi. A prawda jest taka, że faktycznie wykonywanie takich map ze względu na w/wym art.12 ust. 3 pkt. e należy do samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii zgodnie z zapisem art 42 i Starosta dla takich celów jak, i również innych, w tym dokumenty tzw. przewłaszczeniowe, i innych nie ma prawa wydawać. Dawniej to oni sądzili, że geodeta uprawniony nie ma prawa do tych czynności!!



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  kto ma prawo do wykonania map i dokumentów. 2271 singel 2014-08-08 07:43
  Re: kto ma prawo do wykonania map i dokumentów. 1012 nil20 2014-08-08 13:21
  Re: kto ma prawo do wykonania map i dokumentów. 812 nova38 2014-08-08 21:42
  Re: kto ma prawo do wykonania map i dokumentów. 1031 singel 2014-08-08 22:05


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.