GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic
Autor: Stanley (---.static.petrus.pl)
Data: 11 cze 2015 - 15:15:08

Ostatnio wydzielając dz. 12 arów z działki 4,3 ha obliczyłem jej powierzchnię ze współrzędnych ośrodkowych i wyszło mi więcej o 32 ary.
opisałem całą sytuację w sprawozdaniu ale do wykazu podałem powierzchnię ze współrzędnych ponieważ nie odszukiwałem ani nie mierzyłem wszystkich punktów granicznych danej działki. Nie mogę "uszczęśliwiać" właściciela bez zweryfikowania całości chyba że odpowiedzialny za stan ewidencję zleci mi wykonanie pomiaru całości. Stan ewidencji określam jako opłakany w 75% przypadków mimo upływu około 55 lat od wykonanych regulacji (średnio był to 1960 rok). Reszta jest jak cię mogę ale i tak nie wiadomo gdzie i w jakie gówno się wdepnie. Ciekawe, że na terenie gdzie się urodziłem (poniemieckie) Niemcy zrobili całą ewidencję gruntów w ciągu około 35 lat. A pracę wykonali naprawdę ogromną od triangulacji, poprzez poligonizację, ustalenie , STABILIZACJĘ hot smiley załamań granic znakami granitowymi z podcentrami w postaci rurek drenarskich, obliczenia współrzędnych, wykonanie map i zarysów pomiarowych, założenie rejestrów itp. Raz tylko po ich pracy spotkałem błąd położenia znaku 1 metr ale to było nie istotne ponieważ był na linii prostej. Teraz zmusza się nas do naprawiania błędów zaszłości (nie tych niemieckich) i to w czynie społecznym.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic 1906 dancom 2015-06-10 10:36
  Re: Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic 2174 nil20 2015-06-10 10:58
  Re: Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic 909 dancom 2015-06-11 11:29
  Re: Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic 829 dancom 2015-06-11 11:42
  Re: Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic 754 Stanley 2015-06-11 15:15
  Re: Podział przez potrącenie - a przyjęcie granic 820 Arpad 2015-06-26 11:07


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.