GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Pełnomocnictwo strony
Autor: vague (---.rev.kosakowo.net)
Data: 13 sie 2015 - 10:53:59

Powiem Ci dommasz, że od jakiegoś roku sam już nie wiem. Miałem sprawę u Pomorskiego WINGiK. Na rozgraniczenie przyszła kobieta, która była żoną właściciela działki sąsiedniej. Właścicielem w EGiB i KW był tylko jej mąż. Wszystko było w porządku, ale jakieś pół roku po wydani decyzji baba (bo to ona w tym domu nosi spodnie) zaczęła jątrzyć. Napisała skargi na mnie do kogo się da, min. WINGiKa, że ją oszukałem, że ją okradłem i w ogóle ze mnie szuja. W swoim piśmie oczywiście namieszała, bo nie zna się na procedurach, po za tym po rozgraniczeniu robiłem podział działki jej sąsiadów (i chyba o to poszło- zwykła, ludzka zazdrość). WINGiK poprosił mnie o ustosunkowanie się do jej pisma, więc odpisałem rzetelnie opowiedziałem krok po kroku co i jak było. Wszystko było "po bożemu", wiec wiesz do czego się czepił? że zgodnie z art. 33.4 KPA "W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony." i że powinienem był "na gębę" przyjąć pełnomocnictwo żony tego właściciela!
Odpisałem mu na 3 strony, obalając (moim zdaniem) jego "tezę", o czym nie będę się tu może rozpisywał. Ale podstawowa sprawa- w przywołanym przepisie napisane jest "organ AP może..." wiec jest to fakultatywne!
W odpowiedzi dostałem pismo, że nabroiłem, ale że jest to niewielkie wykroczenie więc odstępuje od karania mojej osoby. Ale następnym razem, jeżeli sytuacja się powtórzy, to będzie kara.
Podsumowując- od tamtego czasu nie miałem podobnej sytuacji, ale jak się powtórzy, to wezmę pełnomocnictwo na gębę, a jak ktoś będzie miał wątpliwości, to mam całą korespondencję w biurku i powiem, że wszelkie pretensje do WINGiK.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Pełnomocnictwo strony 4034 domasz 2015-08-11 17:27
  Re: Pełnomocnictwo strony 1304 Stanley 2015-08-11 19:06
  Re: Pełnomocnictwo strony 1208 vague 2015-08-13 10:53
  Re: Pełnomocnictwo strony 928 slawwoj 2015-08-13 11:25
  Re: Pełnomocnictwo strony 970 Atol 2015-08-13 11:35
  Re: Pełnomocnictwo strony 754 equino 2015-09-02 20:34
  Re: Pełnomocnictwo strony 795 slawwoj 2015-09-02 20:44
  Re: Pełnomocnictwo strony 970 equino 2015-09-02 21:22


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.