GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje
Autor: nil20 (---.cdma.centertel.pl)
Data: 25 sie 2015 - 22:09:13

jimny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> kiedyś jedną pracę robiło się dwa lub trzy dni,
> szukało się osnowy zakładało osnowę itd, potem
> tyczyło , może dzięki temu wszyscy mieli robotę
> dziś mało kto ją ma , a za kilka lat nikt miał nie
> będzie pewnie


Zatem najpierw zbankrutują producenci i dostawcy niepotrzebnego sprzętu, jak przestaniemy kupować, wiec czeka nas efekt jo-jo po tym, jak nam się rozpadną środki nie takie znów trwałe.

Swoją drogą, z Leica Tour wiem, że seria Captivated ma interface skonstruowane tak, że dziecko sobie chyba poradzi bez instrukcji.

Zmierzam do tego, że ja od jakiegoś czasu nie potrzebuje oglądać na wyświetlaczu takich dziwnych informacji jak Hz, V, Sd. Taki nawyk z GPS-a chyba. Wolę wybierać linie do tyczenia bezpośrednio z tej z mapki, wolę oglądać strzałeczki i odchyłeczki na tym zajmującym sporo miejsca na ekranie oknie podglądu.

Nawet ostatnio zauważyłem, że w samochodzie wolałbym, aby zamiast tej całej bzdurnej deski rozdzielczej na wprost oczu z niepotrzebnymi licznikami i wskaźnikami był panel nawigacji, radia i telefonu. Na temperaturę wody i oleju mogę sobie czasem popatrzeć, ale do jazdy nie jest mi to stale potrzebne, jak te odczyty z kół i dalmierza we współczesnym tachimetrze.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 2548 luckyluc 2015-08-25 05:15
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 1014 jeometra 2015-08-25 07:25
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 794 luckyluc 2015-08-26 01:48
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 837 jeometra 2015-08-26 13:42
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 932 Atol 2015-08-25 10:27
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 961 Phil 2015-08-25 11:29
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 720 luckyluc 2015-08-26 01:21
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 819 klauz 2015-08-25 14:11
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 789 luckyluc 2015-08-26 01:28
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 783 jimny 2015-08-25 21:41
  Re: Nawet sprzęt geodezyjny idzie w stronę gadżeciarstwa - refleksje 836 nil20 2015-08-25 22:09


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.