GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: namiary na wywiady
Autor: nil20 (---.centertel.pl)
Data: 14 wrz 2015 - 22:44:36

stardust Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co to są wywiady branżowe dobrze wiesz.

Ja wiem, ale...

> Wynikają z
> przepisu, że mdcp wykonuje się na aktualnej kopii
> mapy zasadniczej.

ale z tego wynika domniemanie niewinności, czyli, że gestorzy sieci zgodnie z prawem dokonali inwentaryzacji użytkowanych przewodów. Inwentaryzacji dokonuje się po wybudowaniu przewodów. Obecnie prawo nie określa żadnej daty, od kiedy to się robi. W każdym razie teraz WSZYSTKIE przewody istniejące w terenie są już wybudowane i powinny być zainwentaryzowane, niezależnie od daty tej budowy.


> Każdy szanujący się geodeta,
> znający wartość tzw. zasobu, je robi.

Nieprawda. W niektórych rejonach kraju w ogóle nie ma takiej tradycji. Bo niby jak to, masz jakieś pismo do gestora sieci, aby ci pod rygorem sankcji za składanie fałszywych oświadczeń potwierdził, że NIE zainwentaryzował jakiegoś odcinka sieci? A jak oświadczy, to dajesz mu jakiś termin, żeby zainwentaryzował, bo pogrozisz mu paluszkiem?


> Chociażby
> dla ochrony własnej dupy.

Od tego mam klauzulę, że nie wykluczam istnienia w terenie sieci, kórych właściciele nie zgłosili do inwentaryzacji. To oni ryzykują dupą i własną siecią, nie ja.
No, chyba że w sądzie trafi się na jakiegoś biegłego geodetę, naszego "kolegę" po fachu, co wyrazi szczere oburzenie, że geodeta nie wykonał kontrolnych przekopów przy mdcp. Podobno były precedensy.
W każdym razie ja z sieci używam tylko ASG a odpowiadam za założone przez samego siebie sieci kątowo-liniowe, ale pomiarówki nie podlegają ochronie. Niech każdy dba o swoje jak o swoje i odpowiada za swoje.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  namiary na wywiady 2156 Phil 2015-09-14 11:06
  Re: namiary na wywiady 822 pandrzej 2015-09-14 19:39
  Re: namiary na wywiady 830 stardust 2015-09-14 22:13
  Re: namiary na wywiady 949 nil20 2015-09-14 22:44
  Re: namiary na wywiady 790 Phil 2015-09-14 23:10
  Re: namiary na wywiady 845 oskar wilde 2015-09-15 08:44
  Re: namiary na wywiady 769 jastrzab 2015-09-14 23:24
  Re: namiary na wywiady 776 nil20 2015-09-15 00:11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.