GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha
Autor: nil20 (---.cdma.centertel.pl)
Data: 25 paź 2015 - 14:45:39

rafter76 Napisał(a):
-------------------------------------------------------

>
> Z tego co zrozumiałem ten przepis- ustalenie
> granic do ewidencji- stosujemy w przypadku
> rozbieżnych danych lub braku danych - co do
> przebiegu granic

No to masz przecież rozbieżność. Granice działki swoje, a granice nieruchomości swoje. Mamy demokrację, większość uważa (nie ja) że grunt zajęty przez wodę stanowi od razu z mocy prawa własność SP a granica brzegu to granica nieruchomości i działki ewidencyjnej.
Występowanie w jednej działce gruntów o różnym stanie prawnym jest niezgodne z rozporządzeniem o ewidencji, więc należy ta niezgodność usunąć, nie wnikając w przepisy o podziałach gruntów (grunt już się sam podzielił).

>
> W tym wypadku dane są w miare spójne- to jak tu
> mozna zastosować ten tryb i powiększać ( bo dla
> mnie to tak wygląda) nieruchomość sąsiednią, w tym
> wypadku rzekę??

Nie masz aktualnych danych o granicy ewidencyjnej, która powinna być w linii brzegu. Dane, które masz, są już nieaktualne i sprzeczne ze stanem na gruncie, przez niektórych nowomówców habilitowanych ( z czegoś trzeba było zrobić habilitację, przecież nie ze znajomości instrukcji G-4) czasem nazywanymi granicami prawnymi albo jakimiś tam rzeczywistymi stanami prawnymi itd.
Masz jakiś użytek tylko, a użytki mierzymy z innymi dokładnościami i nie poprzedzamy pomiaru ustaleniem położenia punktów.
Ja prywatnie czuję niechęć do takiego ustalania w ogóle. Może dlatego, że jak pierwszy raz pracowałem przy modernizacji ewidencji, to akurat były powodzie, w wyznaczonym zawczasu terminie nawet nie dojechaliśmy na niektóre działki, całkiem podwodne w dniu ustalenia.


> Bardziej prawidłowe wydaje się (??) wydzielenie
> części z użytkiem Wp i przekazanie właściwemu
> organowi. Kwestie prawne/odszkodowanie to juz nie
> moja sprawa.

To, co nam się wydaje, nie większego znaczenia. To złudzenia.
Ale jeśli już, to organowi przekazujesz tylko informację, że ma sobie przeprowadzić ustalenie linii brzegu jak należy.
Ale jeśli tobie się spieszy, realizuj swój cel możliwie najtańszym sposobem. Czy twoim celem jest wydzielenie tej rzeki, czy coś innego?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 1803 rafter76 2015-10-23 15:24
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 908 maxpor 2015-10-23 16:28
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 928 rafter76 2015-10-23 16:52
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 924 oskar wilde 2015-10-23 19:17
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 890 nil20 2015-10-23 19:41
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 780 rafter76 2015-10-24 09:20
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 810 nil20 2015-10-24 10:10
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 838 rafter76 2015-10-24 12:42
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 693 stardust 2015-10-25 09:32
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 687 rafter76 2015-10-25 11:36
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 926 nil20 2015-10-25 14:45
  Re: Wydzielenie uzytku Wp - mniej niż 0,3 ha 916 rafter76 2015-10-25 16:32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.