GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Wysyp geofuszery
Autor: saguaro (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 paź 2015 - 13:30:59

Witam szanowne Koleżanki i Kolegów,
zakładam ten wątek bo nie wiem czy tylko ja mam takie szczęście czy to już cała plaga. Przy okazji wykonywania ostatnich trzech wznowień natknąłem się na tzw. podwójną stabilizację tj. obok pięknie pomalowanego, betonowego kamienia granicznego (którego współrzędne zgadzają się co do joty z tymi otrzymanymi z PODGiK/czytaj niewiadomego pochodzenia/) w oparciu o przedwojenne szkice katastralne (pomimo prostych technologi chylę czoła za dokładności) znajduje pół metra dalej przykryte zaledwie dziesięciocentymetrową warstwą gleby, stare granity z krzyżem...Miary do punktów sąsiednich pasują oczywiście tylko na tych starych kamieniach.
Wiadomo że, każdy ma się prawo pomylić, zrobić błąd... Ale przy minimum czasu na obliczenia, znalezienie tych starych granic w tych przypadkach, które aktualnie przerabiam to żadna sztuka (jeden, duży układ - wiele istniejących kamieni sąsiednich i bardzo wiele związków liniowych).
W takich przypadkach wzywam wszystkie strony na grunt i tłumacze przy ich zdziwieniu (bo te nowe słupki to przecież geodeta wkopywał!), że jeden kamyczek trzeba wykopać. Przy okazji dopytuje zwykle o nazwisko tego speca.
Oczywiście w PODGiK brak jakichkolwiek informacji (operatów) o "wznowieniu" niniejszych punktów.
Często się spotykacie z takimi fachmanami? To jest już moje trzecie wznowienie pod rząd gdzie mam taką sytuację i szlag mnie trafia. Spadek cen usług geodezyjnych strasznie daje się we znaki...



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Wysyp geofuszery 2907 saguaro 2015-10-29 13:30
  Re: Wysyp geofuszery 1345 luki 2015-10-29 14:50
  Re: Wysyp geofuszery 1242 geo123 2015-10-29 15:39
  Re: Wysyp geofuszery 1268 Stanley 2015-10-29 15:54
  Re: Wysyp geofuszery 1152 gg 2015-10-30 23:52
  Re: Wysyp geofuszery 1044 bufetik 2015-10-31 07:59
  Re: Wysyp geofuszery 1109 Damian1 2015-11-01 16:31


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.