GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: rozgraniczenie
Autor: Atol (---.centertel.pl)
Data: 06 wrz 2016 - 14:55:41

Wykorzystam założony już temat. Mam 2 pytania odnośnie rozgraniczenia, które wszczęto na wniosek strony.

1. Czy prezydent miasta ma prawo umorzyć postępowanie rozgraniczeniowe twierdząc, że granice należy wznowić ponieważ istnieją dokumenty na podstawie których można to zrobić. (to pytanie teoretyczne, które nasunęło się po burzliwej dyskusji). Moim zdaniem nie ma takiego prawa co wynika wprost z rozporządzenia.

2. Pytanie dotyczące sytuacji, która ma się wydarzyć i która burzy moją wiedzę na temat rozgraniczeń, tego czego jestem pewien i czego mnie uczono a w zasadzie sam się nauczyłem.

Rozgraniczenie pomiędzy kilkoma nieruchomościami na wniosek strony. Wszystkie punkty ustalono na podstawie zebranych i istniejących dokumentów (jednoznaczne dokumenty). Jedna ze stron nie zgadza się z tym co jej okazano w terenie i nie zezwala na stabilizację. Składa oświadczenie o swoim poglądzie na temat przebiegu granic.

Dokumentacja oddana do oceny prawidłowości wykonanych czynności.
(Pomijając kwestię operatu, który musi być przyjęty do PZGiK) zakładając, że nie ma żadnych błędów … no musi wyjść decyzja o rozgraniczeniu nieruchomości co do której strona może żądać przekazania sprawy sądowi.
Natomiast w międzyczasie dowiadujemy się, że miasto (prezydent) chce na tym jednym odcinku (ta niezadowolona strona) umorzyć postępowanie twierdząc, że jest spór !! Jak to jest w ogóle możliwe ? Czy ktoś nie powinien za to beknąć ?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  rozgraniczenie 2802 geodetka82 2015-12-22 22:54
  Re: rozgraniczenie 1245 jm 2015-12-22 23:28
  Re: rozgraniczenie 1197 geodetka82 2015-12-22 23:34
  Re: rozgraniczenie 1438 Ksieciuniu 2015-12-23 14:05
  Re: rozgraniczenie 1245 Harpagon 2015-12-23 00:34
  Re: rozgraniczenie 973 Atol 2016-04-11 18:33
  Re: rozgraniczenie 941 slawu 2016-04-13 06:13
  Re: rozgraniczenie 750 Atol 2016-09-06 14:55
  Re: rozgraniczenie 680 Atol 2016-09-07 18:50


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.