GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Już dawno na Geoforum
Autor: geojack (---.dynamic.mm.pl)
Data: 05 kwi 2016 - 21:41:18

Myślałem że się powstrzymam, ale nie......!
Mam nadzieję kolego Rych-Tak,że miałeś słabszy dzień, związany z twoim komentarzem.........itp.itd.
To co pisze,omawia,komentuje wraz z polemiką kolega eljotpi a znam "gościa" wystarczająco,który jest,jak rzadko kto oddany sercem,rozumem,obarczony niebywałą inteligencją,w sprawy zawodowe geodetów i nie tylko,jest dla mnie osobiście niedoścignionym wzorem wiedzy na tematy związane z samą nauką, jaką jest geodezja,ale również z czymś co mi się kojarzy z heroizmem,może trochę z utopią, z Syzyfem .....( jeszcze kilku w mitologii można by znaleść ) ale oczywiście w pozytywnym sensie tej całej narracji........
Celowo używam skrótów myślowych,aby nie p......... nie na temat !
Byt i sens zawodu geodety,przez duże "G"(nie podejmuję się oceniać teraz)był,jest i będzie wyznacznikiem wielu wykładni.........
Nie bawmy się w prawników,bo z nimi przegramy(język prawny,frazeologia,domniemanie,czasami wiedza.........)
My geodeci jesteśmy rzemieślnikami,według mojej skromnej osoby,bezpośrednimi wykonawcami podstaw, fundamentów,wszelkich opracowań.......katastru - map -transformacji-danych EGiB......Itp.Itd.
To geodeci wykonawcy skupieni w różnych formach prowadzonej działalności i nie tylko,mają prawo oczekiwać jasnych,czytelnych,jednorodnych ( dla całego obszaru objętego pomiarem ).....całego naszego kraju i nie tylko - wynika to z norm UE, prawnych przepisów i norm prawnych ( Ustawa, Rozporządzenie) - aby cały proces przyjmowania,przetwarzania,redakcji i pozyskiwania danych służył całemu krajowi i ich obywatelom........
Kiedyś w geodezji było tak " od ogółu do szczegółu " dlatego parafrazując te słowa.wszelkie prośby,pisma cała nomenklatura propozycji i uwag kierowana jest do "pryncypałów".....ministrów i ministerstw,premierów i posłów aby naprawić i poprawić to co się da ,nowe Prawo Ustawa Prawo Geodezyjne i Kartograficzne,oraz wszelkie akty prawne z nią związane,anulowaC błędne i czasami bzdurne pomysły,jakże kosztowne,liczone w grubych milionach złotych,wirtualne propozycje nawiedzonych przydupników, analfabetów w zakresie geodezji i kartogrfi.
My geodeci,prosimy nie o władzę,tylko o jasne i czytelne,ujednolicone dla całego kraju przepisy w oparciu o czytelne ,jednoznaczne,bez polemiki i domysłów przepisy prawne.
Dlatego utworzenie Samorządu Geodetów,a w ramach statutowych podstaw prawnych tej organizacji,wszelkich wynikających z ustawy obowiązków prawnych,jest gwarantem stabilności,samodecydowania o zawodzie,obowiązków i praw.............dla dobra "prastarego,zawsze docenianego we wszystkich kulturach świata zawodu mierniczego-geodety"
Ja z 35-letnim stażem geodety-wykonawcy jestem za takim systemowym rozwiązaniem sercem i rozumem......(w bardzo dużym skrócie)......
............ale oczywiście w myśl różnych dogmatów, mogę się mylić.

Serdecznie pozdrawiam Kecaj



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Już dawno na Geoforum 2512 eljotpi 2016-04-05 11:44
  Re: Już dawno na Geoforum 1049 Rych-Tak 2016-04-05 15:51
  Re: Już dawno na Geoforum 724 slawwoj 2016-04-05 17:58
  Re: Już dawno na Geoforum 842 geojack 2016-04-05 21:41
  Re: Już dawno na Geoforum 700 Rych-Tak 2016-04-05 22:35
  Re: Już dawno na Geoforum 1136 PBG 2016-04-05 22:41


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.