GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu
Autor: geograf (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 cze 2016 - 10:56:39

Racjasmiling smiley

Rozmawiałem z działem wsparcia firmy GEOMATYKA-KRAKÓW s.c.
Uzasadniają taką interpretację (sic!) pierwszym przecinkiem w podpunkcie 8): "oznaczenia literowego rodzaju stanu eksploatacji, w przypadku gdy przewód jest nieczynny, poprzedzonego myślnikiem "-""
Gdyby było: "oznaczenia literowego rodzaju stanu eksploatacji w przypadku gdy przewód jest nieczynny, poprzedzonego myślnikiem "-" " wtedy zastosowaliby oznaczenie wyłącznie dla przewodów nieczynnych.
Bez przecinka jednak to zdanie, jako podrzędnie złożone, byłoby niepoprawne. Gdyby tam było z kolei: ", a w przypadku" to wtedy tak jak pisałem w pierwszym poście.

Argumentowałem, że podpunkt 2) brzmi: "oznaczenia literowego rodzaju przebiegu sieci, jeżeli przebieg jest naziemny lub
nadziemny" czyli domyślnie nie dają litery p dla podziemnych (których jest zapewne 99% na mapie). Niestety w 2 jest "jeżeli" a w 8 "w przypadku gdy"
Może to banał ale prowadzi do niespójności i różnego prowadzenia mapy zasadniczej. Czy PTG zechciałoby wystosować pismo do Ministra odpowiedzialnego za sprawy geodezji z prośbą o interpetację ? smiling smiley
Jak wiadomo interpretacje WINGiK czy GGK są nie wiążące (a do tego czasem rozbieżne)
pozdrawiam



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 7870 geograf 2016-06-20 11:07
  Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 1759 Atol 2016-06-20 11:58
  Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 1516 geograf 2016-06-20 12:04
  Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 1327 astarot20 2016-06-20 17:23
  Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 1549 geograf 2016-06-22 10:56
  Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 1502 nil20 2016-06-22 13:31
  Re: Opisy przewodów sieci uzbrojenia terenu 1243 maxpor 2016-06-20 17:48


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.