GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Szkic podstawowy przy ustaleniu granic ?
Autor: Stanley (---.static.petrus.pl)
Data: 11 sie 2016 - 19:13:08

Szkic podstawowy. Kiedyś takie sporządzałem i brało się wszystkie możliwe pomiary na zbiorczym arkuszu w różnych kolorach dla każdego z pomiarów z opisem co do czego. Szkicem podstawowym może być każdy szkic ze wcześniejszych pomiarów. Może to być jeden np. z regulacji czy też kolejne z pomiarów późniejszych. Ale może go też nie być bo brak jakichkolwiek danych oprócz mapy ewidencyjnej zazwyczaj w skali 1:5000. W takim przypadku należałoby zrobić ustalenie granic ( co zachodzi chyba w tym przypadku) i opisać że nie ma innych danych poza tą mapą więc logicznie myśląc nie ma też szkicu podstawowego. Inspektorzy bardzo
często wykazują się być tak bardzo pozbawionymi logiki robotami że nie analizują dokumentów przedstawionych w operacie gdzie jedno wynika z drugiego a piszą co być powinno zgodnie z jakimś gniotem. Np. często mam uwagę "nie opisano porównania z ortofotomapą" czy jakoś tak. Jak mam coś porównywać z czymś czego nie ma ? (akurat tu u mnie nie ma) i jeszcze pisać o tym. Rzeczy oczywistych nie trzeba wyjaśniać.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Szkic podstawowy przy ustaleniu granic ? 2553 rafter76 2016-08-09 16:02
  Re: Szkic podstawowy przy ustaleniu granic ? 1008 geo123 2016-08-10 08:25
  Re: Szkic podstawowy przy ustaleniu granic ? 1091 Stanley 2016-08-11 19:13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.