GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Podział działki w użytkowaniu wieczystym
Autor: Jacek_S (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 kwi 2017 - 15:16:47

jimny Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Podobny temat jak wyżej ale mam zlecenie na
> podział dużej działki.
> Działka której właścicielem jest Skarb Pańśtwa,
> bez szczegółowego określenia kto to jest, i
> użytkownicy wieczyści,
> Na działkę zostały wydane WZ, zgodnie z nimi
> dzielę.
> Kogo zawiadamiam skoro w KW i ewidencji mam Skarb
> Państwa i użytkowników wieczystych. Według
> informacji z miejscowego Podgiku zawiadamiam tylko
> Użytkowników wieczystych. Czy dobrze robię ?

§6 ust. 4 Rozporządzenia ws. podziałów mówi, że zawiadamiasz "właścicieli bądź użytkowników wieczystych" nieruchomości dzielonej i nieruchomości sąsiednich. Bądź bardziej równa się "lub" niż "i" wobec czego uważam, że nie popełnisz błędu zawiadamiając o przyjęciu granic tylko u.w. Odrębna sprawa czy musisz w ogóle kogokolwiek zawiadamiać na protokół przyjęcia granic (ten sam § ust. 1).
Jeżeli natomiast chcesz się dowiedzieć kto jest Skarbem Państwa to myślę, że przejrzenie dokumentów księgi wieczystej powinno sporo wyjaśnić. Niedawno ktoś na tym forum pytał kogo zawiadomić jako Sk.P. jak nie wiadomo kogo. Wyszło, że starostę i ja osobiście się z tym zgadzam. Ale jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, w której analiza dokumentów ze zbioru dowodów KW nie ujawniłaby kto stoi za Sk.P.
W przypadku braku KW pozostaje pytanie do ew. gr. o podstawę wpisania Sk.P w rejestrze gruntów. No i jak to wszystko już zawiedzie to wtedy zostaje zawiadomienie starosty.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział działki w użytkowaniu wieczystym 1868 jimny 2017-04-16 23:18
  Re: Podział działki w użytkowaniu wieczystym 868 gg 2017-04-17 12:26
  Re: Podział działki w użytkowaniu wieczystym 879 jimny 2017-04-17 20:06
  Re: Podział działki w użytkowaniu wieczystym 817 Jacek_S 2017-04-18 15:16
  Re: Podział działki w użytkowaniu wieczystym 650 jimny 2017-04-19 07:21
  Re: Podział działki w użytkowaniu wieczystym 900 Kunzite 2017-04-19 12:31


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.