Autor:
troll (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
rumcajs Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Bawię się z tym programem dwa miesiące.
> Do tej pory pracowałem na Trimblu sc 12.48.
>
=
>
> Wady:
> Miałem przypadek pomiaru na fiksie 0,05m
> (przynarożniku budynku) gdzie wynikowe współrzędne
> wyszły 0,50m obok (niestety pojechałem ponownie w
> teren z tachimetrem),
-
nie, żebym się czepiał, ale--- od początku gps'a pisali, żeby nie mierzyć w określonych warunkach, bo będzie kicha. Właśnie m/innymi przy budynkach, gdzie 1/2 horyzontu masz wyciętą. Owszem, nie przeczę, czasem się uda
>
> Poza tym:
> Na ekranie widać często komendy, że rozłącza się z
> siecią i łączy ponownie, w tym samym czasie
> zapisuje pikiety, nie wiem tylko czy takie pikiety
> są pewne, program stawia wirtualną stację czasami
> kilkanaście razy w trakcie godzinnego pomiaru na
> obszarze małej mapy,
-
Wydaje mi się, że program nie "stawia stacji", tylko serwer dostawcy poprawek - najczęściej po zerwaniu transmisji danych. Potwierdzasz to mimo woli pisząc że widać na ekranie komendy ( raczej informację) że się rozłącza i łączy ponownie. Czy pracujesz w miejscu gdzie jest marny zasięg, czy masz "dziadowskiego" dosatawcę internetu? Czy pracujesz na asg?
> Współrzędne zapisują się w katalogu, który można
> łatwo skasować. Daje się go odtworzyć ale jest
> trochę nerwowo.
- fakt, ale w końcu jak ktoś się uprze ... to nawet format\C: mu wyjdzie.
> W przypadku gdy współrzędne dxf pokrywają się ze
> współrzędnymi punktów zanika numeracja punktów
> (może trzeba ją magicznie odblokować).
-
znalazłem sposób (nawet bez obsługi warstw) wystarczy po menu > warstwy > zbiory wczytać wsp. do nowego zbioru i potem go załączyć. Masz rysunek z numerami p-tów.
>
> Są rzeczy, których nie do końca rozgryzłem,
> dlatego nie jestem w tym temacie ekspertem.
> POWER GPS jest inny i porównanie po tak małym
> czasie jest jak sądzę mało obiektywne.
>
> Jeszcze wiele zostało do zmierzenia
-
i tu pełna zgodność - pozdrawiam