GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: rozgraniczenie nieruchmości
Autor: Thomatis7 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 paź 2007 - 05:54:38

2500 to u mnie minimum za 2 punkty przy rozgraniczeniue na odcinku do 200 m i mocnych materiałach wyjściowych. Za tysiąc złotych to się robi podział działki w hurcie (powyżej 3 niezawielkich działek do podziału, przy mocnych materiałach). Górną cenę można oszacować tak samo precyzyjnie jak maksymalny stopień skomplikowania zadania. Czyli nie można. Generalnie cennik kształtowany jest przez rynek i drążące go patologie (w branży geodezyjnej jest to głównie dampingowanie cen przez nielegalną działalność geodezyjna osób którym prawo tego zabrania,wszelkiej maści emerytów rencistów i płatników KRUS) Rozgraniczenia z urzędu to rzadkość i rządzą się swoimi prawami. Nie powinny dotyczyć prywatnych potrzeb tylko celów publicznych. Geodetę zawsze angażuje zleceniodawca (publiczny lub prywatny) a wójt wystawia geodecie upoważnienie i postanawia wszcząć formalnie procedurę.

"Zdobytą wiedzę zamierzam wykorzystać do celów naukowych."
Litości Koryntia nie obrażaj mojej inteligencji, ja nie głosowałem na PIS.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  rozgraniczenie nieruchmości 2306 koryntia 2007-10-25 17:40
  Re: rozgraniczenie nieruchmości 1231 jurekb 2007-10-25 21:05
  Re: rozgraniczenie nieruchmości 962 Thomatis7 2007-10-28 05:54
  Re: rozgraniczenie nieruchmości 851 koryntia 2007-10-29 10:56
  Re: rozgraniczenie nieruchmości 979 pajepaje 2007-10-28 17:54
  Re: rozgraniczenie nieruchmości 1104 koryntia 2007-10-29 10:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.