GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: zmiana użytku po podziale na dr lub Bp
Autor: Justek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 mar 2019 - 14:09:10

chodzi mi o to, że skoro kancelaria prawna oferuje przywracanie "Celowego, niezgodnego z prawem, zaliczenia gruntów rolnych do innych rodzajów użytków - np. do użytku "Bp" lub "dr" przez geodetów" -to jest to możliwe, a w perspektywie wielu lat płacenia podatków -dla przyszłego nabywcy opłacalne. Zapis na stronie kancelarii wyraźnie sugeruje, że użytki te powstają z winy błędów geodetów. Dość często spotykam się z niezabudowanymi działkami "w polu" oznaczonymi Bp (nie wgłębiałam się, czy Bp powstało po podziale, czy jest już od dawna). Myślę, że przeciętny Kowalski kupujący działkę nie będzie wiedział co to jest Bp i zdziwi się dopiero jak przyjdzie mu zapłacić podatek...



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  zmiana użytku po podziale na dr lub Bp 1750 Justek 2019-03-10 13:20
  Re: zmiana użytku po podziale na dr lub Bp 587 nikiel 2019-03-11 11:10
  Re: zmiana użytku po podziale na dr lub Bp 636 Justek 2019-03-11 14:09
  Re: zmiana użytku po podziale na dr lub Bp 602 zbyki 2019-03-11 14:33
  Re: zmiana użytku po podziale na dr lub Bp 531 nikiel 2019-03-11 15:00
  Re: zmiana użytku po podziale na dr lub Bp 754 Atol 2019-03-11 15:42


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.